Pentagon’un saçmalığı Beyaz Saray’dan döner mi

Ortada bir “saçmalık” olduğunu biz biliyorduk da Amerikan Başkanı’nın itiraf etmesi çok daha anlamlı oldu.“Zor oyunu bozar” deyimini çok severim. Gösterilen haklı direncin, eninde sonunda kurulmak istenen...

Ortada bir “saçmalık” olduğunu biz biliyorduk da Amerikan Başkanı’nın itiraf etmesi çok daha anlamlı oldu.

“Zor oyunu bozar” deyimini çok severim. Gösterilen haklı direncin, eninde sonunda kurulmak istenen oyunu değiştirebileceğini anlatır.

Türkiye uzunca bir süredir “olmayacağı” gösteriyor. Ve direniyor! Hem içeride hem Suriye’de.

Direncinin sonunda hem Türkiye’ye karşı hem sınır komşumuza yönelik “dizayn” çalışması akamete uğruyor.

Türkiye, İran ve Rusya’nın Suriye konusundaki ortak tutumu (Bir takım çatışma alanları olmakla birlikte) Amerika ve Batı koalisyonunun tavrında değişikliğe neden olacak gibi.

En son Soçi’de üç garantör ülkenin, “Suriye konferansı, yeni anayasa ve seçim” konusunda mutabık kalması Amerika’nın “müttefiki” Türkiye’yi hatırlamasına neden oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çetin bir döneme girerken Türkiye’nin avantajları, Amerika’nın açmazları 22 Ocak 2021 | 1.138 Okunma Toplumu bakın nasıl kutuplaştırıyorlar 19 Ocak 2021 | 1.100 Okunma İttifaklar bu haliyle devam etmeyecek 15 Ocak 2021 | 1.298 Okunma Baltayı taşa vurarak gündem olmak 12 Ocak 2021 | 889 Okunma Amerikan rüyası, kabusa dönerken… 08 Ocak 2021 | 461 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar