Hükümet dışarıda satranç oynarken muhalefet içeride “erken seçim” istiyor

Erken seçim mi dediniz?

Türkiye dış politikada olağanüstü günler geçiriyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy hafta sonu Türkiye’deydi. Libya’nın yeni kabinesi Başbakan Dibeybe liderliğinde Ankara’ya çıkarma yapıyor.

Ukrayna-Rusya krizi bir tarafta, Libya’da yeni denklem bir tarafta. Tam da böyle bir ortamda Mısır ile başlayan yakınlaşma yakın gelecekte Doğu Akdeniz’de de Türkiye’nin elini güçlendirecek yeni denklemi görüyoruz.

NEDEN ERKEN SEÇİM İFADESİNİ KULLANIYORLAR?

İşte tam da böyle bir ortamda iç politikada muhalefet “Erken seçim” diyerek yine gündem oluşturma peşinde. Aslında biliyorsunuz yeni sisteme göre erken seçim artık yok. Sadece seçimlerin yenilenmesinden söz edebiliriz. Bir de “Cumhurbaşkanı’nın fesih yetkisi”ni.

Hal böyleyken muhalefet biraz da dışarının bastırmasıyla “erken seçim” çığırtkanlığını sürdürüyor. Ya da hiç bir araya gelemeyeceklerin ortak motivasyon kaynağı olarak gördükleri erken seçimi dillendiriyorlar.

Böyle bir ortamda....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Önce siyaseti şimdi de devlet aygıtını ifsat etmek istiyor 22 Ekim 2021 | 306 Okunma Günümüzün Nuri Demirağ’ı, Vecihi Hürkuş’u Özdemir Bayraktar bu dünyadan uçup gitti 19 Ekim 2021 | 331 Okunma Soçi ziyaretinin Suriye sahasındaki karşılığı olarak “yeni operasyonlar” 15 Ekim 2021 | 371 Okunma Amerika’nın Ortadoğu için stratejik hedefleri değişmemiştir…. 12 Ekim 2021 | 1.347 Okunma Vekillere çağrımdır: Genel Kurul’da Vergi Kanunu’na bir madde daha ekleyin; fakir fukara sevinsin 08 Ekim 2021 | 3.268 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar