Hükümet dışarıda satranç oynarken muhalefet içeride “erken seçim” istiyor

Erken seçim mi dediniz?

Türkiye dış politikada olağanüstü günler geçiriyor. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy hafta sonu Türkiye’deydi. Libya’nın yeni kabinesi Başbakan Dibeybe liderliğinde Ankara’ya çıkarma yapıyor.

Ukrayna-Rusya krizi bir tarafta, Libya’da yeni denklem bir tarafta. Tam da böyle bir ortamda Mısır ile başlayan yakınlaşma yakın gelecekte Doğu Akdeniz’de de Türkiye’nin elini güçlendirecek yeni denklemi görüyoruz.

NEDEN ERKEN SEÇİM İFADESİNİ KULLANIYORLAR?

İşte tam da böyle bir ortamda iç politikada muhalefet “Erken seçim” diyerek yine gündem oluşturma peşinde. Aslında biliyorsunuz yeni sisteme göre erken seçim artık yok. Sadece seçimlerin yenilenmesinden söz edebiliriz. Bir de “Cumhurbaşkanı’nın fesih yetkisi”ni.

Hal böyleyken muhalefet biraz da dışarının bastırmasıyla “erken seçim” çığırtkanlığını sürdürüyor. Ya da hiç bir araya gelemeyeceklerin ortak motivasyon kaynağı olarak gördükleri erken seçimi dillendiriyorlar.

Böyle bir ortamda....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP’ye dokunan yanar mı sanıyorsunuz da “soykırım” sözüne bir cümle söyleyemiyorsunuz 30 Nisan 2021 | 337 Okunma Deve ağındığında, eşek uçurumdan uçar* 27 Nisan 2021 | 432 Okunma Cuntacı, darbeci, müstemleke kafalı kötü ruh bazı bedenlerde hâlâ yaşıyor 23 Nisan 2021 | 335 Okunma Çirkefler ama yüzsüzce aramızda dolaşıyorlar 20 Nisan 2021 | 780 Okunma “Proje İttifakı”nın 2023 stratejisine uygun taktik hamleleri 16 Nisan 2021 | 447 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar