Hazreti Peygamber’in yanıbaşından

MEKKE/ MEDİNE Hac bedenen ve ruhen yapılan aynı zamanda zor bir ibadet. Arafat’tan başlayan büyük yolculuk Müzdelife ve Mina’dan sonra Kabe’de ziyaret tavafı ve sa’y ile neticeleniyor. Veda tavafıysa ayrılık demek.Bu...

MEKKE/ MEDİNE

Hac bedenen ve ruhen yapılan aynı zamanda zor bir ibadet. Arafat’tan başlayan büyük yolculuk Müzdelife ve Mina’dan sonra Kabe’de ziyaret tavafı ve sa’y ile neticeleniyor. Veda tavafıysa ayrılık demek.

Bu kutlu yolculuk ya da yürüyüş sembollerle dolu.

Bütün dünyevi meşakkatleri geçip de Kabe’ye ulaştığınızda aslında dünyadaki hayatınızı da nihayete erdirip asıl mülkün sahibine kavuşuyorsunuz.

Haccımızı elhamdülillah tamamladık. Artık bir ziyaretimiz daha kaldı. O da, Medine’de, Mescidi Nebevi’de Efendimiz Hazreti Muhammed’i (as) ziyaret.

Siz bu yazıyı okuduğunuz anlarda nasipse Efendimiz’in yanıbaşında mülkün sahibine dua ediyor olacağız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni ekonomi modelinde dar gelirlinin korunmasının faydası… 30 Kasım 2021 | 71 Okunma Asgari ücreti belirlerken, “zenginden alıp fakire verme” zamanında olduğunuzu unutmayın 26 Kasım 2021 | 144 Okunma İstanbul’un kadim semtlerinde hayatı yavaşlatmak mümkün olsa… 23 Kasım 2021 | 310 Okunma Mevcudu bile koruyamayan “yeni belediyecilik” üzerine bir sabah vakti düşündüklerim 19 Kasım 2021 | 551 Okunma Helalleşmeye hangi kapıdan başlamalı 16 Kasım 2021 | 347 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar