‘Karar partim adına normal kendi adıma üzücü’

Hayatını anlattığı ‘Aklımda Kalan’, Kürt meselesiyle ilgili hazırladığı raporlar ve eski yazılarından derlediği ‘Ardımda Kalan’ kitabının ardından verdiği mülakat çok tartışıldı.

Hayatını anlattığı ‘Aklımda Kalan’, Kürt meselesiyle ilgili hazırladığı raporlar ve eski yazılarından derlediği ‘Ardımda Kalan’ kitabının ardından verdiği mülakat çok tartışıldı. Hatta mülakattaki bazı ifadeler AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda görüşüldü ve disiplin kuruluna sevk edildi. Mehmet İhsan Arslan... Kuruluşunda önemli rol oynadığı AK Parti’nin eski milletvekili, Kürt meselesi çalışmalarıyla öne çıkan siyasetçi.

Disiplin kuruluna sevkine neden olan ifadeleri, kuruldan nasıl bir karar beklediğini ve nasıl bir yol izleyeceğini kendisine sorma imkânım oldu. İhsan Arslan partisinin kendisiyle ilgili aldığı disiplin kuruluna sevk kararının ardından ilk kez Hürriyet gazetesine konuşurken “Kararı partimiz adına normal, kendi adıma üzücü buluyorum” dedi. Mehmet İhsan Arslan’a sorularımız ve yanıtları şöyle:

YOL ARKADAŞLARIMI İNCİTTİYSEM HELALLİK DİLİYORUM

 AK Parti tarafından disiplin kuruluna sevk edilmenizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Partimiz adına normal, kendi adıma üzücü buluyorum. Sözlerimin özellikle AK Parti muhalifleri tarafından bambaşka yerlere çekilmeye çalışıldığı bir ortamda, elbette düzeltme yapma ihtiyacı duyuyorum. O mülakata dair bir hususu burada paylaşmak durumundayım. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşı olanlar da rahat davranmayacak! 15 Ocak 2021 | 1.018 Okunma Yeni dönem 12 Ocak 2021 | 849 Okunma Dikkat, demokrasi kırılgandır! 08 Ocak 2021 | 835 Okunma Dünyada aşı adaletsizliği 05 Ocak 2021 | 543 Okunma 2021’e doğru (2) 01 Ocak 2021 | 534 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar