Formül hazır: Bazı illerde işbirliği Adı ‘Cumhur İttifakı’nın Adayı’

7 KASIM 2018 günü görüştüğüm MHP’li üst düzey kaynağım, “Arayı düzeltmek için ya da yerelde işbirliği arayışı için bir teklif gelmedi. Bu saatten sonra zaten teklifin...

7 KASIM 2018 günü görüştüğüm MHP’li üst düzey kaynağım, “Arayı düzeltmek için ya da yerelde işbirliği arayışı için bir teklif gelmedi. Bu saatten sonra zaten teklifin Sayın Genel Başkanımıza, Sayın Cumhurbaşkanı tarafından yapılması gerekir” demişti.

7 Kasım’da durum ve şart bu idi.

Şimdi bugün MHP’li üst düzey kaynağımın dediği gibi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşecek.

Bugüne kadar neler oldu bir hatırlayalım.

İki parti önce ‘Cumhur İttifakı’nın yerel seçimler için işbirliği arayışında olduğunu açıklamıştı, ancak af konusundaki tartışmalar sürüyordu.

Eylül ayının sonunda MHP Lideri Devlet Bahçeli, “İstanbul için aday göstermeyeceğiz” dedi.

Bunu kameraların karşısında söylemişti, AK Parti’den sıcak bir karşılık gelmesi durumunda Ankara’nın da aralarında bulunduğu dört büyükşehir için daha aynı kararı aldıklarını, yani aday çıkarmayacaklarını açıklayacaktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine ABD yine tehdit 22 Şubat 2019 | 6 Okunma 800 DEAŞ’lı meselesi 19 Şubat 2019 | 4.403 Okunma Yevgeny Prigozhin 15 Şubat 2019 | 4.889 Okunma Zirve öncesi Rus basınının iddiası 12 Şubat 2019 | 145 Okunma Domates, biber, patlıcan... Bir anda bütün dünyam karardı 08 Şubat 2019 | 479 Okunma
TÜM YAZILARI