Kulaktan dolma bilgilerle diyet yapmayın

Diyet; yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durarak daha az kalorili ve besin değeri yüksek yiyeceklere yönelerek uygulanan bir beslenme şeklidir. Hemen herkes hayatında en az bir kez diyet yapmayı denemiştir.

Ancak yanlış diyet uygulamaları sonrasında kişiler, genellikle verdikleri kiloları fazlasıyla geri almakta ve diyet süreci hüsran ile sonuçlanmaktadır.
Peki, diyet ile ilgili doğru bilinen yanlışlar hangileridir?
Ana öğünlerden birini atlamak daha hızlı kilo verdirir:
Diyet yaparken ne kadar az yersem o kadar hızlı kilo veririm düşüncesi yanlıştır.
Bu nedenle ana öğünlerden birini atlarsanız, kendinizi bir öğünde yiyebileceğinizden çok daha fazlasını yerken bulabilirsiniz.
Diyet sırasında en doğru olan ise sık sık ve az miktarda yemek yemektir.

SOĞUK SU TÜKETİN

Diyet yaparken sınırsız meyve tüketilebilir: Aslına bakılırsa diyet sırasında daha çok sebze-meyve ağırlıklı beslenme önerilir. Hatta çiğ sebze tüketimi ile ilgili bir kısıtlama yoktur. Ancak aynı durum meyve tüketimi için geçerli değildir. Çünkü meyvelerin çoğu şeker oranı yüksek besinlerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyetinizi balla tatlandırın 18 Temmuz 2019 | 43 Okunma Sabitlenmeyen eşya ve halı ev kazalarına sebep oluyor 17 Temmuz 2019 | 14 Okunma Renk körlüğü erkeklerde daha sık görülüyor 11 Temmuz 2019 | 33 Okunma Böbrek hastaları ketojenik diyetten uzak durmalı 10 Temmuz 2019 | 105 Okunma Eş desteği lohusalık sendromunu azaltabilir 04 Temmuz 2019 | 19 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar