Kas ve eklemlerinizi fibromiyaljiden koruyun!

Eklemlerinizde ya da kaslarınızda ne sıklıkla ağrılar hissediyorsunuz? Uyusanız da uykunuzu almadan kalktığınız, gün içerisinde kendinizi fazla yorgun hissettiğiniz oluyor mu?

Yaşanan bedensel ağrılar ve zihinsel stresin sebebi fibromiyalji olabilir…
Fibromiyalji, günümüzde milyonlarca insanın ortak problemi haline gelen kompleks ağrılar dizisidir. Hastalık, genelde 25-55 yaş arası kadınlarda görülür. Yaşın ilerlemesiyle birlikte görülme sıklığında artış gözlenir. Teşhisi zor bir hastalıktır ve kişinin günlük rutinlerini dahi yerine getirmesini zorlaştırarak hayat kalitesini ciddi oranda düşürür. Fibromiyalji, aileden geçen bir hastalıktır, yani genetik faktörler rol alıyor olabilir. Yakın akrabalarınızda bu hastalık mevcutsa, risk daha yüksektir.

DEPRESYON TETİKLİYOR
Olasılık olarak değerlendirildiğinde semptomlar; düşük düzeyde serotonin, acı eşiğinin düşük olması, kan akımında kaslarda anormallik, viral veya diğer enfeksiyonlardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Maskeyi takıp çıkarırken ellerinizi temizleyin! 13 Ağustos 2020 | 94 Okunma Covid-19 çocukların spor yapmasına engel değil 12 Ağustos 2020 | 101 Okunma İkinci dalgaya karşı grip aşınızı yaptırın 06 Ağustos 2020 | 9 Okunma COVID-19’a işaret eden 11 belirti 05 Ağustos 2020 | 179 Okunma Endişenin hayatınızı yönetmesine izin vermeyin 30 Temmuz 2020 | 8 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar