Kas ve eklemlerinizi fibromiyaljiden koruyun!

Eklemlerinizde ya da kaslarınızda ne sıklıkla ağrılar hissediyorsunuz? Uyusanız da uykunuzu almadan kalktığınız, gün içerisinde kendinizi fazla yorgun hissettiğiniz oluyor mu?

Yaşanan bedensel ağrılar ve zihinsel stresin sebebi fibromiyalji olabilir…
Fibromiyalji, günümüzde milyonlarca insanın ortak problemi haline gelen kompleks ağrılar dizisidir. Hastalık, genelde 25-55 yaş arası kadınlarda görülür. Yaşın ilerlemesiyle birlikte görülme sıklığında artış gözlenir. Teşhisi zor bir hastalıktır ve kişinin günlük rutinlerini dahi yerine getirmesini zorlaştırarak hayat kalitesini ciddi oranda düşürür. Fibromiyalji, aileden geçen bir hastalıktır, yani genetik faktörler rol alıyor olabilir. Yakın akrabalarınızda bu hastalık mevcutsa, risk daha yüksektir.

DEPRESYON TETİKLİYOR
Olasılık olarak değerlendirildiğinde semptomlar; düşük düzeyde serotonin, acı eşiğinin düşük olması, kan akımında kaslarda anormallik, viral veya diğer enfeksiyonlardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
El yıkarken sıvı sabun tercih edin 19 Eylül 2019 | 262 Okunma Ev turşusu kurmanın tam zamanı 18 Eylül 2019 | 91 Okunma Uyumadan önce odanızı havalandırın 12 Eylül 2019 | 106 Okunma Okula uyum sürecini doğru yönetmenin 7 yolu 11 Eylül 2019 | 23 Okunma Sonbaharın favori besinleri kabak balık, mantar 05 Eylül 2019 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar