Sisi meselesi

Karar Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak'ın bugünkü (24.11.2022)'' Sisi meselesi'' başlıklı yazısı.

Sisi meselesi AK Parti iktidarı Türkiye’yi Mısır’la düşman yaptı diye yıllardır şikâyet edip duranların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı darbeci Sisi karşısındaki sert duruşundan ötürü yıllardır mütemadiyen eleştirenlerin, şimdi Katar’da Sisi’yle tokalaştı diye Erdoğan’a yüklenmelerini hayretle izliyorum.

Madem Erdoğan’ın o duruşunu hata olarak görüyorlardı, şimdi o ‘hata’dan dönmesine sevinseler ya!

Yok.

Erdoğan’ı kamuoyu nezdinde tahkir etmek için büyük bir fırsat yakaladıkları düşüncesi sevindiriyor onları.

Katar’da çekilen o fotoğrafın üzerinde tepinirken çocuklar gibi şenler.

Sisi’ye demediğini bırakmayan Erdoğan nasıl da çark etti, yaşasın! Seçim sath-ı mailinde hoş geldi sefa getirdi bu fotoğraf, “Erdoğan tükürdüğünü yaladı” diye tepe tepe kullanırız, oh oh ne güzel!

Pardon, ‘Erdoğan her şeyi iç siyaset malzemesi yapıyor’ diye kızmıyor muydunuz?

Bu ne şimdi?

Evet, Mısır’ın demokratik yollarla tesis edilmiş hükümetini Temmuz 2013’te askeri darbeyle deviren ve yüzlerce masum insanın kanını dökerek Mısır’a hükümran olan katil diktatör Sisi aleyhinde yıllarca çok ağır konuştu Erdoğan.

Öyle konuşmakta yerden göğe kadar haklıydı ve ne dediyse doğru dedi. (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimindeki “Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?” çıkışı ayrı tabii. O yanlıştı.)

Darbecilere karşı sivil yöntemlerle mücadele veren Mısırlıları elinden geldiğince fiilen de destekledi, Allah razı olsun.

Darbecilerin yenileceğini ve Mısır’da halk iradesinin ihya olacağını umuyordu.

Ne dediyse ve ne yaptıysa buna hizmet edeceğini düşünerek dedi ve yaptı.

Keşke umduğunu bulsaydı, bulsaydık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İran cephesinde yeni bir şey yok 29 Kasım 2022 | 579 Okunma Sisi meselesi 24 Kasım 2022 | 1.323 Okunma Asıl iftihar vesilesi 22 Kasım 2022 | 321 Okunma Polonya Başbakanı’nın makalesi 14 Kasım 2022 | 1.131 Okunma Oyun değiştirecek askerlere bakar mısın? 10 Kasım 2022 | 1.182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar