Demirtaş’ın ‘değişim’ çağrısı

Karar Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak'ın bugünkü (07.07.2022)''Demirtaş’ın ‘değişim’ çağrısı'' başlıklı yazısı.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, T24’te yayımlanan “İğneyi kendimize” başlıklı yazısında, muhalefeti “iktidarın peşine takılmak yerine yeni yollar bularak ilerleme”ye çağırıyor ve bunun ancak “değişim” ile mümkün olabileceğini vurguluyor.

“Siyasette değişim yürek ister, cesaret ister. İstediğiniz kadar bilgiye ve deneyime sahip olun, cesaretiniz yoksa değişimi başlatamazsınız. Alışılmış kalıplarla siyaset yaparak, kendi konfor alanınızda kalarak ne partinizi ne de toplumsal ilişkileri değiştirebilirsiniz” diyor.

“Ortak dil, medyanın ortak kullanımı, ortak sloganlar, ortak eylem ve etkinlikler, ortak çözüm projeleri ve en nihayetinde ortak adayla” sahaya çıkması halinde, muhalefetin seçimi “en az 80’e 20” kazanacağını savunuyor.

Sonra, Altılı Masa ile HDP merkezli muhalefet arasında kurumsal bir iş birliğinin bugünkü şartlarla pek mümkün görünmediğini belirtiyor.

Bunu, “AKP’nin ürettiği algılar”a “ve muhalefetin bu algılara cesur bir değişim hamlesiyle yanıt verememesi”ne bağlıyor.

“Burada yegane sorumlu elbette Altılı Masa değildir. HDP’nin de eksikliği ve sorumluluğu vardır. Önce iğneyi kendimize...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Bu yabancılaşma nereye kadar?’ 15 Ağustos 2022 | 310 Okunma Aliya 11 Ağustos 2022 | 203 Okunma Kolektif cinnet 09 Ağustos 2022 | 195 Okunma Hem ABD’ye hem İran’a karşı 02 Ağustos 2022 | 340 Okunma Davullar 01 Ağustos 2022 | 298 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar