Demokrasi çetesi, sap gibi ortada…

Filipinler’in başkenti Manila’da binlerce insan hükümetlerinin İsrail’e karşı tutumunu protesto ediyor. BM Genel Kurulu’na gelen insani ateşkes önerisi, ezici bir çoğunlukla kabul edilmiş, Filipinler...

Filipinler’in başkenti Manila’da binlerce insan hükümetlerinin İsrail’e karşı tutumunu protesto ediyor. BM Genel Kurulu’na gelen insani ateşkes önerisi, ezici bir çoğunlukla kabul edilmiş, Filipinler hükümeti oylamada ‘çekimser’ kalmıştı. Binlerce Filipinli işte bu tutuma, hükümetlerinin Gazze’deki insanlık trajedisi karşısında tarafsız kalmasına isyan ediyor.

Filipinler nere, Gazze nere?

Ama söz konusu insanlık olunca mesafeler hiç de önemli olmuyor, hele ki bu çağda! Ajanslar, dünyanın her yerinden sürekli olarak benzer haberleri geçiyor.

Siyonist İsrail ve onun destekçileri yapayalnız kaldılar. Deyim yerinde ise sekiz küsur milyarlık dünyada, sap gibi ortada! Türkiye Cumhurbaşkanı İsrail’e tokat üstüne tokat atıyor, Rusya Devlet Başkanı “bu zulüm karşısında kendime zor hakim oluyorum” diyor, Çin açıkça Filistin’i destekliyor ve konuya bugüne dek hiç olmadığı ölçüde müdahil oluyor….

İsrail’in arkasındakiler ise bildiğiniz ekip. Üç yüz yıldır insan kanı içerek beslenen ne kadar rejim varsa hepsi orada. Siz bunlara dünyanın “demokrasi çetesi” de diyebilirsiniz. Başlarında ABD var, avaneleri ise malum Haçlılar.

Haçlılar deyince ayıp mı oluyor dersiniz? Yok canım, sadece durum tespiti. Koca koca adamlar “kitabımızda böyle yazıyor, Tanrı bize İsrail’i destekleyin diye emrediyor” dediğine göre bizim de onlara Haçlılar dememiz yanlış olmaz herhalde!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı’da mı kalacağız, kendimize mi döneceğiz? 08 Aralık 2023 | 75 Okunma Artık kendi vicdanlarımızın mahkumuyuz 06 Aralık 2023 | 343 Okunma Gelecek nesiller yüzümüze tükürecek 04 Aralık 2023 | 824 Okunma Çiftçiyene gerek var, üçkağıtçılarımız var 01 Aralık 2023 | 506 Okunma ‘Temiz eller’ gerçekleşecek mi? 29 Kasım 2023 | 752 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar