Değişime gel vatandaş!

CHP’nin yeni genel başkanı, ilk ortaya çıktığında “Kılıçdaroğlu’nun Truva atı” denilen, hatta “tavşan aday” diye tabir edilen Özgür Özel oldu.Tavşan sevimli hayvan, CHP gibi...

CHP’nin yeni genel başkanı, ilk ortaya çıktığında “Kılıçdaroğlu’nun Truva atı” denilen, hatta “tavşan aday” diye tabir edilen Özgür Özel oldu.

Tavşan sevimli hayvan, CHP gibi siyasetin en çirkin işlerinin döndüğü bir yapı ile beraber anılması onun açısından üzücü olabilir ama, ne demiş eskiler “teşbihte hata esastır”.

Kurultay sonuçlarından sonra bazı iflah olmaz sosyal demokratlardaki coşku ve sevinç gerçekten görülmeye değerdi. İşte sonunda büyük değişim başlamıştı, bu değişim hızıyla gidilirse üç vakte kalmaz CHP iktidara gelecekti!

Sizin o evlere şenlik hayal dünyanızı sevsinler, e mi? Sevimli çocuklarsınız ama, ne yalan diyeyim, azıcık bönsünüz. Bahsettiğiniz yapının CHP olduğunu unutuyorsunuz. Değişimden söz etmeniz ise bönlüğünüzden değil, kötü niyetli siyaset esnafı olmanızdan kaynaklanıyor.

Ne değişmiş acaba CHP’de? İkisi de konuşmasında terörden hüküm giymiş Kavala’ya, Demirtaş’a, hapis yatan FETÖ’cülere, PKK’lılara selam çakan başkan adaylarından biri CHP’nin başına geçti. Daha ötesi, Özel’in, herhangi bir alanda Kılıçdaroğlu’ndan farklı olarak söylediği ne var? Hiçbir şey!

Baykal’a yönelik FETÖ kumpası ile başlayan CHP’nin değişim süreci çoktan bitmiş, CHP artık tam olarak istenilen kıvama gelmiş. Bundan sonra isimler değişse ne olur, değişmese ne olur? Bu arada isimlerin falan da değiştiği yok tabi. Özel’in o meşhur “yeni” ekibi kimler dersiniz? Bülent Tezcan, Engin Altay, Veli Ağbaba, Onursal Adıgüzel, Tekin Bingöl, Seyit Bingöl… Bunların en önemli özelliği neydi? 28 Mayıs’a kadar “ölümüne” “Kılıçdarcı” olmaları değil mi? İşte yine aynı adamlar aynı yerlerde durmaya devam ediyorlar. Al sana değişim!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Temiz eller’ gerçekleşecek mi? 29 Kasım 2023 | 731 Okunma MASAK ve Maliye ne iş yapıyor? 27 Kasım 2023 | 2.127 Okunma Türkiye denizi geçip derede boğuluyor 24 Kasım 2023 | 1.326 Okunma Diana neden öldü? 22 Kasım 2023 | 1.357 Okunma Bir tuhaf cenaze merasimi 20 Kasım 2023 | 6.319 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar