Düşmanlaştırarak seçim kazanmak

Çocukların, ucuz ekmek minibüsünün mahalleye gelmesini koşarak, sevinçle annelerine müjdelemeleri, Türkiye'nin üzerinde düşünmesi gereken gerçek sorundur. Ve gerçek sorunların, gündeme sokulan yapay tartışma konularından çok farklı olduğunu gösteriyor.

İktidarın, önümüzdeki seçimler için izleyeceği politika belli oldu.

Muhalefeti "terörist" yaftasıyla düşmanlaştırmak, HDP üzerinden kutuplaşmayı keskinleştirmek ve bunun üzerinden çoğunluk desteğini kazanmak.

MHP lideri Devlet Bahçeli, ısrarla "HDP bir daha açılmamak üzere kapatılmalıdır" diyor. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP hakkında kapatma davası açmasını bekliyor.

Bu talebini kamuoyuna açıkladıktan sonra bir süre bekleyen Bahçeli, bu kez Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı dava açmazsa, MHP'nin Siyasi Partiler Yasası'nın verdiği olanakla HDP'nin kapatılması için dava açacağını söyledi.

Bahçeli, HDP'nin kapatılması için harekete geçeceklerini vurgularken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da CHP'lileri ve HDP'lileri "terörist" ilân ettiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD emperyalizmi değişmez 22 Ocak 2021 | 769 Okunma Demokrasimizin eksikleri 20 Ocak 2021 | 209 Okunma Şiddet ve terör siyaset aracı olursa 18 Ocak 2021 | 1.474 Okunma İktidar ucuz ekmek satışını neden engeller ki? 15 Ocak 2021 | 887 Okunma Düşmanlaştırarak seçim kazanmak 13 Ocak 2021 | 1.690 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar