Çullanma siyaseti

İktidar, siyaset dışı araçlarla ve devlet gücüyle muhalefetin siyaset alanını yok ederek seçimleri kazanmaya, iktidarını sürdürmeye çalışıyor.

İktidar, ekonomide ve salgınla mücadeledeki başarısızlığını topyekûn muhalefete çullanarak kapatmaya çalışıyor.

Bu çullanmayı sadece siyaset araçlarıyla değil siyaset dışı araçlar ve yöntemlerle de yapıyor.

Demokratik teamüllere, demokratik kurallara aykırı bir şekilde, bazen bağırıp çağırarak, bazen gerçeği çarpıtarak, bazen devlet gücünü, bazen yer altı dünyasını konuşturarak muhalefet partilerine, muhalefet liderlerine, muhalefet milletvekillerine, muhalif bilim insanlarına ve aydınlarına her yönden yükleniyor.

Ekonomide ve sağlıkta her şeyin çok iyi gittiği propagandası halk nezdinde inandırıcı olmaktan çıkalı çok oldu. Ekonomide çizilen toz pembe tablonun bir hayal mahsulü olduğu anlaşıldı. Ekonomi yönetimi toptan değişti.Salgınla mücadelede turkuaz tablo ile halkın kandırıldığı da su yüzüne çıktı.

İktidarın elinde, muhalefeti zor kullanarak bastırmak, susturmak dışında bir yol kalmadı. Şimdi bu yolu deniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şiddet ve terör siyaset aracı olursa 18 Ocak 2021 | 1.439 Okunma İktidar ucuz ekmek satışını neden engeller ki? 15 Ocak 2021 | 887 Okunma Düşmanlaştırarak seçim kazanmak 13 Ocak 2021 | 1.688 Okunma Güçlendirilmiş iktidar 11 Ocak 2021 | 1.215 Okunma Seçimle gelen seçimle gitmek istemeyince 08 Ocak 2021 | 1.572 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar