YSK’dan bir dizi yanlışlık… Yoksa 23 Haziran seçimi de mi o yanlışlıklar yüzünden… Umarım öyle olmaz…

Türkiye’de bir zamanlar herkese güven veren kurumlar vardı ve onlara hayat boyu işi düşmeyecek kişiler bile o kurumların varlıklarıyla övünürlerdi.Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bunlardan biriydi.

Her seçimde, sandık başına giderken, kullandığımız oyun YSK tarafından devletin en kıymetli belgesi muamelesi göreceğini, bir tanesinin bile heder olmasına müsaade edilmeyeceğini bilir, aksini aklımızdan geçirmezdik.

Kendi hesabıma ben, seçimler öncesi veya sonrasında görüşme ihtiyacı duyan yabancı meslektaşların “Acaba?” ile başlayan sorularını, hiç tereddüt etmeksizin, “Burası Türkiye, bizde seçimlerde hile yapılmaz, böyle bir şeye asla izin verilmez” cevabıyla karşılamışımdır.

İşte zaten bu yüzden, AK Parti’nin seçimin iptali talebiyle başvurusuna şaşırmış, o başvuruda kullanılmak istenen gerekçelerin geçerli olamayacağını, YSK’nın üzerinde bile durmadan talebi reddedeceğini düşünmüştüm.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekonomide olanlar benim gibi sıradan vatandaşlar için tam bir muamma 06 Temmuz 2020 | 7.211 Okunma AK Parti geçmişte yapılmış yanlışları günümüze taşımaya kalkarsa… 03 Temmuz 2020 | 5.426 Okunma Bir sıçrarsın çekirge, iki sıçrarsın… Papaz da her zaman pilav yemez zaten… 02 Temmuz 2020 | 8.691 Okunma Selvi “Olmayacak” diyor, ama ben erken seçimde ısrarlıyım.. Sebebi yine o… 01 Temmuz 2020 | 12.363 Okunma “Gençlik AK Parti’ye oy verir mi?” sorusuna cevabım: Neden versin? 30 Haziran 2020 | 11.730 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar