Yeni dönemde kimi cumhurbaşkanı görmek istersiniz? Ben kendi adayımı açıklıyorum

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (08.08.2022)''Yeni dönemde kimi cumhurbaşkanı görmek istersiniz? Ben kendi adayımı açıklıyorum'' başlıklı yazısı.

Abdullah Gül olmak hiç kolay değil.

Cumhurbaşkanlığı dönemi sona erdiğinden bu yana, bulunduğum çeşitli ortamlarda, en fazla işittiğim “Abdullah Gül neden sesini çıkarmıyor?” sorusudur. İnsanlar, 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün kritik dönemeçlerde görüşlerini açıklamasını bekliyor.

Oysa Gül ne zaman görüş açıklamak için konuşsa bunun derhal farklı biçimlerde değerlendirildiğini görüyoruz.

Sekiz yıl boyunca, sonuncusu geçen hafta olmak üzere, hepi topu birkaç kez konuştu, her biri değişik yorumlara sebep oldu.

Yine susma orucuna geri dönerse şaşırmamak gerekiyor.

Eskiler şu sıralarda yaşanan türden gelişmelerle karşılaşıldığında, olaya ‘kaht-ı rical’ teşhisi koyarlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngilizleri utandırmayı başardık ya, yüreğimin yağı eridi 01 Ekim 2022 | 0 Okunma PKK terörle Türkiye’yi yeniden kendi içine kapanmaya zorluyor.. Bu tuzağa düşmemek lazım… 30 Eylül 2022 | 1.713 Okunma “Adaylardan aday beğenin” diyeceğim ama sadece iki aday adayına saplanıp kaldık… 29 Eylül 2022 | 1.902 Okunma AK Parti’den önemli bir isim “Abdullah Gül aday olabilir” diye karalar bağlamış… 28 Eylül 2022 | 3.413 Okunma Parti içi demokrasi mi? Hatırladığım kadarıyla, öyle bir şey bizde eskiden var gibiydi… 27 Eylül 2022 | 850 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar