Emeklileri heveslendirmekten vazgeçin.. Zamma İMF de izin vermez, Mehmet Şimşek de…

Bir emekli olarak en dikkatle kulak verdiğim kişi şu sıralarda Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz… Sağolsun, Cevdet Bey, her gün emeklilerin durumlarını iyileştirecekleriyle ilgili açıklamalar yaparak...

Bir emekli olarak en dikkatle kulak verdiğim kişi şu sıralarda Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz… Sağolsun, Cevdet Bey, her gün emeklilerin durumlarını iyileştirecekleriyle ilgili açıklamalar yaparak içimi ferahlatıyor.

İçim ferahlarken aklımı karıştıran gelişmeler de olmuyor değil.

Hazine ve maliye bakanı Mehmet Şimşek günlerdir Amerika’da, önemli temaslarda bulunuyor. Dün Washington’da görüştüğü başkan yardımcısı Gita Gopihath, artık ismi X olan Twitter üzerinden bir mesaj attı da İMF’ye de uğradığını öğrenmiş oldum.

Görüşmeyi neden bizim bakandan değil de İMF yetkilisinin mesajından öğrendik, anlayamadım.

Türkiye İMF’nin önemli ortaklarından biri.

Yıllar önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başkanı Rıfat Hisarcıklı Merkez Bankası eski başkanı Süreyya Serdengeçti ile Türk ekonomisini Amerikalılara şirin göstermek amacıyla Washington’a gittiğinde ben de oradaydım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Karar’da çıkan ilk gün yazım: Karar okurlarına bir sözüm olacak 19 Mayıs 2024 | 2.461 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Şubat davası mahkumu yaşlı generallerin serbest kalmalarını sağladı.. Sevindim ama… 18 Mayıs 2024 | 2.471 Okunma Kobani davasında verilen cezalar, bana Almanya’da milyonların ölümünden sorumlulara yapılan muameleyi hatırlattı  17 Mayıs 2024 | 4.348 Okunma Bahçeli “İnşallah Türkiye değişmez” demişti.. Ülkemiz eski Türkiye’yi anımsatan ‘darbe’ sözcüğüne rağmen çok değişti… 16 Mayıs 2024 | 1.753 Okunma Üç polis devlet adamlarını töhmet altında bırakacak bir ‘kumpas’ mı kurmuş? ‘Andıç’ olayını hatırladım… 15 Mayıs 2024 | 3.498 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar