Son gelişmeler sırasında politikacıları anlamakta zorlananlara yardımcı olmak isterim

İnsan cinsi ‘kadınlar ve erkekler’ olarak ikiye ayrılır ama ben nicedir farklı bir insan grubu olarak bunlara ‘politikacıları’ da ekledim. Politikacılar, erkeği ve kadınıyla, dikkate alınması gerekecek kadar...

İnsan cinsi ‘kadınlar ve erkekler’ olarak ikiye ayrılır ama ben nicedir farklı bir insan grubu olarak bunlara ‘politikacıları’ da ekledim. Politikacılar, erkeği ve kadınıyla, dikkate alınması gerekecek kadar farklı bir grubu oluşturuyor.

Onların beyinleri değişik çalışıyor. 

Politikacılar, önlerine karar vermeleri için sunulan konulara, politika alanı içerisinde bulunmayan insanların anlamakta zorlanabilecekleri biçimde yaklaşabiliyorlar.

Uzun yıllar önce bu gerçeği görebildiğim için, başkalarına şaşkınlık yaşatan politik tavır ve davranışları anlayıp yorumlamakta pek az zorlanıyorum.

Seçim tarihini erkene alma konusuna iktidarın ve muhalefetin yaklaşımları mesela.

Haziranda yapılması gereken seçimin iktidar tarafından Mayıs ayına alınmasının bu karara varan politikacıların ileri sürdükleri gerekçelerle hiçbir ilgisi yok. Geçmişte -hem de hiç de uzak olmayan bir geçmişte- yaz aylarında seçim yapıldığını biliyoruz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ağza alınmayacak küfürler kitabından öğrendiğim ama asla kullanamayacağım küfürler… 28 Ocak 2023 | 112 Okunma Millet İttifakı’nın dünkü son toplantısının ardından düşünceler… 27 Ocak 2023 | 7.726 Okunma Cumhur İttifakı adayını tek kişi -Devlet Bahçeli- belirledi; Millet İttifakı’nın adayını millet belirlesin… 26 Ocak 2023 | 1.740 Okunma Uğur Mumcu’nun failleri daha baştan belliydi, ama nedense bugün bile ‘faili meçhul’ muamelesi yapılabiliyor 25 Ocak 2023 | 1.627 Okunma Son gelişmeler sırasında politikacıları anlamakta zorlananlara yardımcı olmak isterim 24 Ocak 2023 | 1.598 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar