‘Sazan sarmalı’ bir film adı, ama olay gerçek.. Seçimlere gidilen ülkede siyasiler ve medya hedef…

Siyasilerimiz de kendilerini zor duruma düşürecek aldatma girişimleri konusunda uyanık olmalı. Hatta gazeteciler de.

Yılmaz Erdoğan’ın ‘Organize İşler’ filminin Kıvanç Tatlıtuğ‘lu çekilmiş ikincisi ‘Sazan Sarmalı’nda anlatılan türden telefonla aldatılma yöntemine muhatap olanlarınız var mı?

Telefonla arıyor, günün anlam ve önemine uygun bir tehditle sizi korkutup bankadaki hesabınıza el koyuyorlar.

Bankadaki hesabınızı boşaltma amaçlı girişimler konusunda sizlerden de yoklananlar var mı?

Şahsen iki kez o yoldaki denemelere maruz kaldım.

İlkinde, iyi ve etkileyici konuşan bir kadın, vaktiyle maaşım oraya yattığı için hesabımın bulunduğu ancak paramın olmadığı bir bankadan aradığını, bana kredi kartı gönderecekleri için adresimin teyidi amacıyla aradıklarını söyledi. Daha ikinci sorusunda niyetinin kötü olduğu hissine kapılıp “Bankalar sizin benden istediğiniz türden bilgileri kimselere vermememiz gerektiğini mesajlarla duyuruyorlar” deyip görüşmeyi sonlandırdım.

Özür dileyip kapattı.

Aldatma amaçlı bir arama olduğuna eminim. Zaten kredi kartı da gelmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Anayasanın veya yasaların bazı maddelerini beğenmiyorum, ne olacak?” sorusunu mu sordunuz? İşte cevabım… 18 Ekim 2020 | 1.760 Okunma Arjantin ekonomisi durma noktasına gelmiş, haberiniz var mıydı? 17 Ekim 2020 | 2.150 Okunma Adalet, hukuk, yargıçlar, Anayasa Mahkemesi ve yargı denildiğinde hatırladıklarım… 16 Ekim 2020 | 1.735 Okunma Anayasa Mahkemesi’nin itibarını üyeleri koruyamazsa onlar yüzünden siyaset de kilitlenir… 15 Ekim 2020 | 2.261 Okunma “Erken seçim isteriz” çağrısı muhalefetten geliyor, iktidar buna karşı çıkıyor.. Yanlış bir görüntü bu… 14 Ekim 2020 | 4.179 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar