Popülist liderler demokrasiyi çiğniyor, medya seyrediyor

Yazmadığım günleri boşa geçirmiş değilim; tam tersine, yazmadığım günler, güncele takılmam gerekmediği için, daha önce üzerinde pek az durduğum konularla ilgili düşünme imkanı verdi bana.

En fazla dert ettiğim konu da, “Her geçen gün güçleri daha da artan popülist yönetimler karşısında, onları dengeleyecek ve yanlış yapmalarını engelleyecek hiçbir güç kalmayacak mı?” sorusunun akla düşürdüğüydü. 

Günümüzde halk desteğini arkasına almış kişi ve kadrolar, popülist bilinen partilerin iktidarda bulunduğu ülkelerde kimseye söz hakkı tanımıyorlar. Her şeyi onlar herkesten daha iyi biliyor, ülkeler ve vatandaşları hakkında en yararlı olacak kararları kendileri tek başlarına veya elleriyle seçtikleri dar kadrolarıyla onlar alabiliyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir patlama oldu, Lübnan yasta.. Lübnan patlamadan önce bitmiş, batmıştı… 07 Ağustos 2020 | 2.051 Okunma CHP’den yeni bir parti doğar mı? Doğarsa yaşayabilir mi? 06 Ağustos 2020 | 2.493 Okunma Türkiye ve iktidar 18 yılda neler yaşadı ve neler yaşattı? Biraz yakından bakalım mı? 05 Ağustos 2020 | 2.967 Okunma Bu bayram medyamız yine bildiğiniz medyamızdı 03 Ağustos 2020 | 584 Okunma Bayram hatırına, zihinlerimizdeki karmaşayı ortadan kaldırmak için çaba göstersek ya… 02 Ağustos 2020 | 471 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar