“Ordu satılmış” tartışması üzerine ülkelerin ve ülkemizin politika röntgeni…

Politikacılar, kendilerinin başlattığı, doğrudan sebep oldukları ortam kirliliğini milletin gözüne sokup özgürlük alanını daha da daraltmayla sonuçlanacak tedbirleri almakta veya alınmasını talep etmekte hiçbir beis görmüyorlar.

Aklı başında herhangi bir kişi ordusu hakkında “Satılmış” der mi?

Özellikle bizim ülkemizde, hele politikacı kimliğine sahip, üstelik CHP milletvekili sıfatını taşıyan biri “Ordu satılmış” deme şaşkınlığına düşer mi?

Ben demeyeceği, düşmeyeceği kanaatindeyim.

Daha da ileriye gideyim: Hangi partiden olursa olsun bir milletvekili başka hiçbir yöne çekilemeyecek açıklıkla “Ordu satılmış” veya “Satılmış ordu” cümlelerinden birini ulu orta kullanmış bile olsa, bu durum o sözlerin akla düşüreceği anlamın zihinlere takılı kalmasını getireceği için, konunun tartışılmasını yine de doğru bulmam.

“Herhalde aklı başından gitti, bir sebeple sağlıklı düşünemeyecek haldeydi” der, geçerim.

Türkiye günlerdir CHP’li bir milletvekiline atfedilen “Ordu satılmış” cümlesini tartışıyor. TSK suç duyurusunda bulunuyor. İktidar partisi sözcüleri halı döver gibi CHP’yi dövüyor.

Kim bilir sosyal medyada ne kıyametler kopuyordur.

Ne kadar yanlış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Darbeler birbirine benzer.. ABD darbe girişiminin arkasında dev şirketlerin mali desteği var… 19 Ocak 2021 | 55 Okunma ABD’de daha önce de darbe girişimleri oldu.. Geçmişten günümüze bir örnek olay… 18 Ocak 2021 | 1.571 Okunma Her an ölüm tehlikesi altında yaşayan insanlar kitap mı okur? 17 Ocak 2021 | 4.025 Okunma İki darbe girişimi (15 Temmuz ve 6 Ocak) birbirine benziyor; fakat ilişki kuran yok… 16 Ocak 2021 | 2.650 Okunma “Bizim burada olmaz” deniliyordu, ABD’de oldu.. Her yerde olabiliyor… 15 Ocak 2021 | 1.632 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar