Meral Akşener’in İYİ Parti’den ne zaman ayrılacağı konusunda bahse girildi; ben girmedim…

Yakın iki dostum önümde iddialı bir bahse girdiler; bahse girmeme konusunda çok önceden belirlenmiş bir kuralım olmasaydı, ben de taraflardan birini tutabilirdim.İddia konusunu paylaşmadan önce o noktaya nasıl geldiğimizi...

Yakın iki dostum önümde iddialı bir bahse girdiler; bahse girmeme konusunda çok önceden belirlenmiş bir kuralım olmasaydı, ben de taraflardan birini tutabilirdim.

İddia konusunu paylaşmadan önce o noktaya nasıl geldiğimizi anlatayım.

Konu dünkü yazımdan açıldı. Her ikisi de yazımı okumuş, oradaki tezlerimi bir de benimle tartışmak istemişlerdi.

Her ikisi de ‘hançer edebiyatı’ adını verdiğim siyasette ihanet konusunu abarttığımı düşünüyorlardı. Liderler bu tür benzetmeleri ardında herhangi bir gerçek ihanet olmasa bile kullanırlar, onlara göre.

Biri, “Kemal Kılıçdaroğlu’na partisinde kim ihanet etti ki?” sorusunu yöneltti. Yeni genel başkan Özgür Özel, sanki lider kendisi değil de hala o imiş gibi, önemli tercihlerde Kılıçdaroğlu’nun görüşünü almaktaydı. Hatta bunu gizlice değil de, alenen, kamuoyuna da açıklayarak yapmaktaydı.

Abarttığım ithamına ses çıkarmadım, üstelik dostlarıma haklı olduklarını da söyledim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CB Erdoğan’ın “Allah Allah, lâfa bak” dediği soruyu irdeledim, ortağıyla ne görüştüğü konusunu… 30 Kasım 2023 | 1.021 Okunma Netanyahu’nun savaşına İsrail’den ve Amerikalı bir Musevi’den de itirazlar var 29 Kasım 2023 | 504 Okunma Shakespeare’in Venedik Taciri oyunu ile “Soyulduk” feryatları işitilen futbolcular… 28 Kasım 2023 | 1.214 Okunma Ülkede bu kadar çok suç örgütü, yerli-yabancı mafya, halkı dolandıran çete olduğunu bilmezdim 27 Kasım 2023 | 1.500 Okunma Milyonlarca dolarlarını dolandırıcılara kaptıranlar var.. Aslında hepimiz birileri tarafından dolandırılmaktayız… 26 Kasım 2023 | 1.068 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar