Katar ve Arap yatırımları konusunda ilk elden tanığı olduğum birkaç anım var…

Birkaç yıl önce, henüz orada en üst düzeyde konum değişikliği yaşanmamış, devletin başında şimdiki Emir’in babası bulunuyorken, Katar’dan bir davet almıştım.

Bir yakınımla sohbet ederken onun da sonunda Digitürk üyeliğini iptal ettiğini öğrendim. Yeni dönem için bir emeklinin ödemek istemeyeceği yükseklikte bir rakam istemişler; o da “Hadi bana müsaade” deyip ilişkisini koparmış…

Aynı durum benim de başıma gelmişti. Üyeliğimin devamı için ödediğim yüksek meblağı yarı yarıya artırma niyetini kolayca telaffuz eden yetkilisine “Herhalde en uzun süreli üyelik ilişkisi olanlardan biriyim, ama ben bundan sonra yokum” demiştim.

Katarlılara satılıp adını ‘Bein’ olarak değiştirdiğinden beri Digitürk kötü yönetiliyor. Ayrılan ayrılana. Bein’in yöneticileri de, gelirleri azaldığı için, Süperlig takımlarına taahhüt ettikleri meblağı ödemekten kaçınıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünya bir yöne gidiyor biz başka yöne.. Gittiğimiz yön de yön değil… 22 Ocak 2021 | 3.069 Okunma Trump ve diğer popülist liderler.. Ve eski Roma geleneğini günümüzde hortlatmak… 21 Ocak 2021 | 2.161 Okunma ABD’de ne oldu, bundan sonra ne/ler olabilir… 20 Ocak 2021 | 2.109 Okunma Darbeler birbirine benzer.. ABD darbe girişiminin arkasında dev şirketlerin mali desteği var… 19 Ocak 2021 | 2.133 Okunma ABD’de daha önce de darbe girişimleri oldu.. Geçmişten günümüze bir örnek olay… 18 Ocak 2021 | 1.586 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar