Henüz fark edilmeyen bir gerçeği açıklıyorum: İktidar kendi eliyle kendine zarar veriyor

Türkiye’de meydana gelen gelişmelerle ilgili görüş açıklayan hemen herkes, neredeyse hepimiz, bir önemli konuyu gözden kaçırıyoruz: AK Parti ile küçük ortağı MHP, bir bütün olarak iktidar...

Türkiye’de meydana gelen gelişmelerle ilgili görüş açıklayan hemen herkes, neredeyse hepimiz, bir önemli konuyu gözden kaçırıyoruz: AK Parti ile küçük ortağı MHP, bir bütün olarak iktidar cephesi, her attığı adım, yaptığı açıklama ve aldığı kararla -yani sözlü ve fiili icraatıyla-, kendisine zarar veriyor.

Bir küçük grup dışında bütün millet de zarar görüyor, ancak en büyük zararı gören iktidar cephesi…

Daha önce bunun tam tersi olur, iktidar cephesi, her olayı kendi lehine çevirmeyi bilirdi; artık bunu başarmakta zorlanıyor.

İktidarın kendi eliyle kendine zarar verdiği gerçeğini, Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK) da içinden geçilen süreçle ilgili bir açıklamayla sürece dahil edildiğini görünce daha iyi idrak ettim.

En son kullanılması gereken savunma çizgisine çekilmiş oldu iktidar cephesi…

Şu yakınlarda neler yaşandığına, bu gerçeği akılda tutarak, biraz yakından bakalım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bazen “Kem söz sahibine aittir” deyip geçmek en doğrusu… 23 Ocak 2022 | 112 Okunma “Devlet nerede, yargı nerede?” diyenlere savcılar “Burada” demeye başladı 22 Ocak 2022 | 2.143 Okunma TÜİK başkanı ne yaptığını bilen biri.. Kendisinden beklentim arttı… 21 Ocak 2022 | 4.106 Okunma Meraklı birinin dün ile bugün arasında bir yazılık zihin yolculuğu  20 Ocak 2022 | 926 Okunma İktidar gündem belirleme çabasında, ancak yaptıkları ayağına dolanıyor 19 Ocak 2022 | 4.957 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar