Davutoğlu işte bunu yapmamalıydı.. Son açıklaması iyi hazırlanmış manifestosunun etkisini sildi süpürdü…

Yeni parti oluşturmak üzere yola çıkan Ahmet Davutoğlu daha ilk günden hata yapmaya başladı.

Davutoğlu, vaktiyle bakanlık, genel başkanlık ve başbakanlık görevlerini üstlendiği AK Parti ile kendisi arasındaki farklılaşmayı anlamamızı sağlayan kapsamlı bir metinle birkaç ay önce kamuoyu önüne çıkmıştı.

Uzun bir metindi bu. Konuya merakla yaklaşan pek çok kişinin okuduğunu bile sanmadığım 15 sayfalık bir metin. Bir manifesto. Okuyanlar veya içeriği hakkında bilgi sahibi olanlar o çıkışı önemsemişlerdi.

Şimdi ise daha farklı bir Davutoğlu var kamuoyunun karşısında. Bu yeni Davutoğlu kendisinin başbakan olduğu dönemin bir bölümünde yanlış şeyler yaşandığını, bunlarla ilgili ‘defterler’in açılması durumunda bazı kişilerin insanların yüzüne bakamayacağını söylüyor. 

Defterlerde ne yazıldığını bilmiyoruz, söylemiyor çünkü; ancak ‘terörle mücadele’ konusunda ve iki tarih arasında olan bitenlerle ilgili olduğunu belirtiyor.

“İnsan içine çıkamazlar”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuğunu kaybedenle uğraşmayın, onun derin üzüntüsünü ve yaşadığı travmayı azaltmaya çalışın.. Rabia Naz olayı 2… 06 Aralık 2019 | 3.363 Okunma Trump Beyaz Saray’da son aylarını yaşıyor ise.. Ona güvenerek politika üretenler de hayal kırıklığına uğrarlar mı? 05 Aralık 2019 | 4.586 Okunma Adil Öksüz’ün yerini biliyoruz” dendi.. Yaşadığı yer mi, yoksa yattığı yer mi biliniyor? Görüşler muhtelif… 04 Aralık 2019 | 6.706 Okunma Türkiye bir zamanlar ‘örnek ülke’ olmak üzereydi ve bunu siyaseti ve basını özgürleştirerek gerçekleştirmişti.. Unuttuk… 03 Aralık 2019 | 4.614 Okunma Gazetelerde yazanlara göre ekonomi çok parlak; iyi de insanlar neden “İşsizim” veya “Ay sonunu getiremiyorum” diyor… 02 Aralık 2019 | 5.058 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar