Ayasofya.. Çoklu baro.. Şehir Üniversitesi.. Sosyal medya.. İktidar cephesinin acelesi olduğu muhakkak da, bunun sebebi ne?

Nedeni üzerinde çok düşündüm, ancak bir sonuca varamadım. İktidar cephesinin, -AK Parti ve MHP’nin-, acelesi var ve ben bunun sebebini bulmakta zorlanıyorum.

Dün burada avukatların mesleki örgütü olan baroların tekliğini bozma girişiminden söz ettim. Her ilde tek bir baro yerine, avukat sayısının çok olduğu illerde birden fazla baro olması ile ilgili yasal düzenlemeye gidiliyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de yeni düzenleme gereği kurulabilecek ikinci, üçüncü barolarda şimdiki yapılanmadan mutlu olmayan avukatlar yer alacaklar.

Mevcut yapı siyasi duruş yüzünden eleştirildiğine göre, farklı ideolojik görüşlere farklı çatı teşkil edecektir yeni barolar…

AK Partili avukatlar bir baroda, MHP’liler öbüründe yoğunlaşacak, geriye kalanlar da “CHP’li” damgasını yiyecektir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muharrem İnce bugün ne söyleyebilir.. Beklentim ile gerçek farklı olmaz umarım… 13 Ağustos 2020 | 2.875 Okunma Çok alametler belirdi: Galiba seçim o kadar uzakta değil… 12 Ağustos 2020 | 8.603 Okunma Popülist liderler seçim kazanmak için her şeyi yapabiliyor; örnekleri var… 10 Ağustos 2020 | 4.263 Okunma Beyrut’ta Türk ve Türkmen de var, Anadolu’dan gitme başkaları da.. Benim Beyrut’um… 09 Ağustos 2020 | 3.907 Okunma “Berat Albayrak’ın yanındayız” mesajı sahiplerine: Telaşa gerek yok… 08 Ağustos 2020 | 3.277 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum