Akıl-yaş ilişkisi.. İktidar.. Deneyim aklı başa getirir.. Tut ki HDP kapatıldı…

Yaşlanmak, hemen bütün kültürlerde, daha deneyimli olmak anlamına gelir. “Gençler bilebilse, ihtiyarlar yapabilse” deyişi bu gerçeği bizim dille anlatır.Deneyim, insanları, geçmişte yapılan...

Yaşlanmak, hemen bütün kültürlerde, daha deneyimli olmak anlamına gelir. “Gençler bilebilse, ihtiyarlar yapabilse” deyişi bu gerçeği bizim dille anlatır.

Deneyim, insanları, geçmişte yapılan yanlışların tekrarından kurtarmaya yarar.

Her yerde geçerli bu kural nedense bizim ülkemizde siyaset alanında fazla bir anlam taşımıyor.

Bugün siyasi hayat içerisinde lider düzeyinde yer alan kişiler geçmişte içinde bulundukları partilerinin kapatıldığı gerçeğini bizzat yaşamışlardı.

Şimdi Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’ın henüz çok gençken Milli Nizam Partisi ile başlayan siyasi serüveni Milli Selamet, Refah ve Fazilet partilerinin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasıyla kesintiye uğramıştı.

Kendisi de bir mahkeme tarafından siyasi yasaklı haline getirilmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Emekli amiraller açıklama yaptı; bu, ‘darbe çığırtkanlığı’ mıdır? 04 Nisan 2021 | 5.551 Okunma Üç yanlışla Türkiye’nin güncel siyasi tablosu 03 Nisan 2021 | 2.464 Okunma Akıl-yaş ilişkisi.. İktidar.. Deneyim aklı başa getirir.. Tut ki HDP kapatıldı… 02 Nisan 2021 | 1.932 Okunma Anayasa Mahkemesi’nin kapatılması ‘ertelenemez bir hedef’ olursa… 01 Nisan 2021 | 2.855 Okunma Kılıçdaroğlu “Erken seçime hazır olun” talimatı verdi ama virüsün azması siyaseti etkiliyor 31 Mart 2021 | 1.802 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar