Bir varmış bir yokmuş...

Malumunuz, 23 Nisan'da ülkemizde bütün makamlar çocuklara terk edilir. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Meclis Başkanlığı.Biz de Türkiye'mizin “Yarının büyükleri” geleneğine uyduk ve bu...

Malumunuz, 23 Nisan'da ülkemizde bütün makamlar çocuklara terk edilir. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Meclis Başkanlığı.
Biz de Türkiye'mizin “Yarının büyükleri” geleneğine uyduk ve bu ay Nihayet derginin hikaye tartışmasını çocuklara bıraktık. Çocuklar başlarında hocaları ile birlikte pek çoğumuzun aşina olduğu “Çizmeli Kedi” masalını tartıştı.
Tartışmayı okurken şaşıracaksınız. 12 yaşındaki çocuklar bu kadar güzel cümleler kuruyorsa o halde çocukların okumadığından niye dert yanıyoruz diye düşüneceksiniz.
Bu çocuklar ayda iki defa anneleri ile birlikte okuma saatine katılarak edebi zevklerini geliştiriyor. Masal onlar için çocukluklarına geri dönmek anlamına geldi.( Bu yaşta çocukların kendisini ne kadar büyük hissettiğini umarım unutmamışsınızdır.)
Nisan sayısı için öykü tartışma sayfamızı masal üzerinden çocuklara bırakmayı Ocak ayı toplantısında kararlaştırmıştık. Algıda seçicilik bahsi ile açıklayamayacağımız bir şekilde, Mart ayından itibaren kitap fuarından, günlük ilan panolarına varıncaya kadar her yerde karşımıza ya masal, ya da bir varmış bir yokmuş ibaresi çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.014 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.216 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 142 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.233 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.451 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar