Demokrasinin onursuzluğu ya da onursuzların demokrasisi

Bu millet Müslümandır, biz İslam’ımızla imanımızla, onun bize sunduğu ahlak nizamıyla onur duyarız, bizi bu nimetle şerefli kılan Allah’a şükrederiz. Dinimizin insan onuruna, haysiyetine, fıtratına en...

Bu millet Müslümandır, biz İslam’ımızla imanımızla, onun bize sunduğu ahlak nizamıyla onur duyarız, bizi bu nimetle şerefli kılan Allah’a şükrederiz. Dinimizin insan onuruna, haysiyetine, fıtratına en uygun hayat tarzı olduğunu kesin olarak biliriz. Bundan hiç şüphemiz yok. Bunu bilmeyen ya da bilemeyen iki sınıf insan var: Biri Müslüman olduğu halde İslam’ı öğrenip benimsememiş olanlar, diğeri yanlış bilgilendirildikleri için İslam’a karşı düşmanlık, kin ve nefret besleyenler.

Allah insanoğlunu Âdem ve Havva’dan, yani erkekten ve kadından yaratmıştır. Üçüncü bir cins yoktur. Bu yaratılışın doğası olarak kadın erkeğe, erkek kadına meyleder. Bu cazibe, ya da temayül insan neslinin devamı için Allah’ın yarattığı bir dürtüdür, birbirleriyle evlenebilecek kadınla erkek arasında olduğu sürece normaldir ve nikâhla birleşirlerse helal ve doğal birliktelik oluşur. Nikâh Allah’ın, üzerimizdeki egemenliğini kabul etmemiz anlamına gelir. Nikâhsız ilişkiler ve sapkın davranışlar O’nun otoritesini kabul etmemek ve O’na isyan etmek anlamına gelir. Bu da kişinin kendi nefsini ilah edinmesi ile sonuçlanır ki, sonu hüsrandır.

Cinsiyeti konusunda arızalı olarak dünyaya gelenlerin bunda elbette sorumlulukları olmaz. Bu onların elinde olmayan bir şeydir. Böyle yaratılanlar da tıpkı doğuştan özürlü olan insanlar gibi mazurdurlar ve hayata o hal ile başlayacaklardır. Onların imtihan sorusu da bu durumdur, bunu normal göstermemek, bastırmaya çalışmak, isyana götürmemek ve başkalarına bulaştırmamak onların görevidir. Onlara şefkat ve merhametle yardım edilir, tedavilerine çalışılır. Ama hiçbir şey de sebepsiz değildir. Onların böyle doğmasına kendi iradeli fiilleriyle sebep olan anne babalarının ya da çevrelerinin cezası da onlardan duyacakları ıstırapla başlamış olur. Allah’ın her işinde hikmetler vardır.

Ama insan bu anomalinin iradeli olanından sorumludur. Batı modernliği önce bu pislikleri üretti, şimdi de normal görmeye ve göstermeye çalışıyor. Bu sapkınlıkların, hükümleri değişik çok farklı çeşitleri var: Eşcinsel, biseksüel, erdişi (hünsa), travesti, transseksüel gibi. Bunları bir çatı kelime olarak LGBT ile ifade ediyor ve haklarını savunduklarını iddia ediyorlar. Bu sapkın birlikteliklerden de gayrimeşru bir velet olarak TCE (Toplumsal Cinsiyet Eşitliği) gibi bir sapkınlıklar konfederasyonu doğdu. Bunun cinsiyeti bile yok.

Mademki, Allah insanı erkek ve kadın olarak yaratmıştır, o halde üçüncü cins O’nun seçimi değildir, varsa bu insanoğlunun kendi oluşturduğu sebeplerin sonucudur.

Müslümanların mağlubiyetinin bilimde geri kalmalarıyla başladığını hep söylüyoruz. Seküler ve profan bir dünya görüşüne sahip olanlar bu anomalileri mecbur kaldıkları, ya da nefislerine taptıkları için normal bir olgu olarak görebilirler ama Müslümanlar bunun sebepleri üzerinde çalışmalı ve onları dahi kurtarmalı idiler. Tıbbi, psikolojik, pedagojik, biyolojik, hatta sosyolojik açılardan. Neden yaradılıştan bir erkek çocukta kadınsı özellikler, kadında erkeksi özellikler bulunur? Neden erkek kadınsı duygular, kadın erkeksi duygular besler? Ve sonradan her biri kendi halini normal göstermeye, ya da herkesin kendisi gibi olmasına çalışır. İnsan psikolojisinde böyle bir damar varmış; mesela veremli birisi gayriihtiyari olarak yemeğini diğerinin yemeğine bulaştırırmış ki, o da vereme yakalansın. Lokantalarda kürdanların muhafaza altına alınmasının sebebi bu duygularla hareket edecek olanların yaramazlıklarıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bireyleşme, kadın erkek ve tarikatlar 13 Ekim 2019 | 197 Okunma Namaz saflarının bireysellikle ne alakası var? 11 Ekim 2019 | 213 Okunma Kullaştıran ve ilahlaştıran bireysellikler arasında 06 Ekim 2019 | 139 Okunma İslamcılık ölür mü? 04 Ekim 2019 | 135 Okunma İslamcılığa nasıl bakmalıyız? 29 Eylül 2019 | 138 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar