Ölümüne... Ölümüne...

Lime lime bölünmeye çalışılan bir coğrafyada birlik ve bütünlük içinde ayakta duran, inadına büyüyen bir ülkede yaşıyoruz. Elimizden önce umutlarımızı almak, ardından...

Lime lime bölünmeye çalışılan bir coğrafyada birlik ve bütünlük içinde ayakta duran, inadına büyüyen bir ülkede yaşıyoruz. Elimizden önce umutlarımızı almak, ardından iddialarımızı çalmak istiyorlar. Bunun için her gün yeni bir saldırıyla karşımıza çıkıyorlar.
Çok kereler söyledim, bir kere daha tekrar ediyorum. Bugün bize saldıran hiçbir kuvvet kendi vasatında kudret sahibi değil, iktidarına neredeyse hiç malik değil. Çetin bir güç mücadelesinin içinde debelenip duruyorlar.

***

Batı dünyası paramparça. İşte ABD, işte Avrupa. ABD'nin içinde kaç hesap var, kaç hesap sahibi var. Peki ya Avrupa'nın içinde?
Almanya'nın haline dönelim bakalım. İktidarsız bir Almanya var karşımızda. Tek bildiği Türkiye'nin Balkanlar'daki varlığı dolayısıyla saçını başını yolmak, Balkan ülkelerini tehdit etmek.
Diyeceksiniz ki Türkiye düşmanlığında, Erdoğan karşıtlığında birçoğu bir araya geliyor.
Elhak doğrudur.

Ancak Türkiye'ye karşı sahici bir adım atma cesaretinden ve imkânından yoksunlar. Zira o çıplak reel- politikten masun değiller. Türkiye'yi kaybedemez, tam anlamıyla karşılarına alamazlar. Güçlü bir siyasi liderlikle yönetilen bu Türkiye'yi bir tehdit olarak algılıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.632 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.794 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.673 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.758 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.238 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar