Ama şimdi o solcu biraz, terörist demesek, beslesek...

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça... Kamuoyu onların adını "açığa alındım, işimi geri istiyorum" sloganıyla başlattıkları oturma eylemiyle duydu. Oturma eylemi bir süre sonra açlık grevine...

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça...
Kamuoyu onların adını "açığa alındım, işimi geri istiyorum" sloganıyla başlattıkları oturma eylemiyle duydu. Oturma eylemi bir süre sonra açlık grevine dönüştü.
Bu iki ismin başına gelenler sözüm ona "OHAL sürecinde kurunun yanında yaşın da yandığı gerçeği"ne delil olarak sunuldu.
Önce oturma eylemi, ardından açlık grevi bayraklaştırıldı.
Ne kadar devlet, millet düşmanı yapı, parti, örgüt temsilcisi varsa bu iki isme desteğe gitti. Eline mikrofonu alan "Gülmen ve Özakça gibi yüz binlerce kişinin haksız biçimde KHK ile görevinden uzaklaştırıldığı" mesajını yineledi.
İki seküler insan! Bu iki ismin FETÖ ile ne alakası olabilirdi ki?

***

Kemal Kılıçdaroğlu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'dan "iki değerli arkadaşım" diye bahsetmiş, geçen ay onlara bir çağrıda bulunmuştu.
"Lütfen açlık grevini bırakın. Toplumun büyük kısmı aslında sizi destekliyor.
Siz sadece ve sadece uğradığınız haksızlığın giderilmesini istiyorsunuz.
Görevinize dönmek istiyorsunuz.
Biz de destekliyoruz" diye bir açık ve net bir mesaj vermişti.
Bayramın birinci günüydü.
"Adalet yürüyüşü" adı altında yürürlüğe konmaya çalışılan başarısız kalkışma planından hâlâ medet umulan vakitlerdi. "Sadece ve sadece haksızlığa uğrayanlar" için yürüdüğünü söylüyordu Kılıçdaroğlu!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.633 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.795 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.674 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.759 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar