Yetmez ama evet: Eğitimde nereden nereye!

Kızım son haftayı gerçekten zor geçirdi heyecandan. Mart 2020'de ilk pandemi yasakları getirildiğinde anaokuluna gidiyordu ve hevesi resmen kursağında kalmıştı. O seneyi ve ilkokul 1. sınıfın neredeyse...

Kızım son haftayı gerçekten zor geçirdi heyecandan.

Mart 2020'de ilk pandemi yasakları getirildiğinde anaokuluna gidiyordu ve hevesi resmen kursağında kalmıştı. O seneyi ve ilkokul 1. sınıfın neredeyse tamamını çevrimiçi tamamladı.

Çocuğu masaya oturtmak, odasının şimdi sınıf olduğuna inandırmak, hayır masaya oyuncaklarını dizemeyeceğini, öğretmenini dinlemesi gerektiğini, kamerayı kapatmasının, sesini kısmasının, ekranı tavana çevirmesinin, odanın bir köşesinde evcilik oynamasının şu an için doğru olmadığını, birazdan teneffüste bunları yapabileceğini ama şimdi dikkatini öğretmenine vermesi gerektiğini söylemek ve onu buna ikna etmek pek kolay değildi.

Çocuğu okul kültürü, sınıf disiplini almadan pandemide birinci sınıfa başlayanlar ne demek istediğimi iyi anlıyor olmalı.

Zira çocuğu derste tutabilmek için hepimiz oradaydık; çakı gibi 'online'dık!

Kendini derse kaptırıp çocuklara yöneltilen soruları heyecanla cevaplayanlar mı dersiniz,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Majestelerinin tebaası bir yana; Türkiye'nin lideri bir yana! 22 Eylül 2022 | 969 Okunma İktidarın sosyal konut projesi muhalefetin dünyasını başına yıktı 20 Eylül 2022 | 291 Okunma “Evimiz kira ama vatan bizim” diyenler de ev sahibi oluyor! 15 Eylül 2022 | 271 Okunma Yetmez ama evet: Eğitimde nereden nereye! 13 Eylül 2022 | 111 Okunma Balkanlar Erdoğan'a emanet 08 Eylül 2022 | 297 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar