Yangından sonra…

MUĞLA- Yangın sonrası durumu görmek, afetzedelerle dayanışmak, dertlerini dinleyip yaralarını sarmak ve hayatın normale dönmesi için neler yapıldığını görmek için Muğla'dayız.Yatağan, ...

MUĞLA- Yangın sonrası durumu görmek, afetzedelerle dayanışmak, dertlerini dinleyip yaralarını sarmak ve hayatın normale dönmesi için neler yapıldığını görmek için Muğla'dayız.

Yatağan, Marmaris ve Osmaniye'de köylere varıyoruz. Yanan ev, ahır sayısı Manavgat'a göre şükür ki epey az. Yangını yerleşim yerlerine sıçramadan söndürmek büyük oranda mümkün olabilmiş burada. Dik yamaçlar, derin vadiler, patlayan kozalaklar, yön değiştiren rüzgar ve 40 derecenin altına hiç düşmeyen sıcaklık yangınla mücadeleyi zorlaştıran unsurlar.

Yanışına uzaktan tanık olduğumuz yerlere varıyoruz.

Yeşiline, serinine, kokusuna alışkın olduğumuz çam ormanlarını böyle görmek sarsıyor insanı. Kuş ötüşü, arı vızıltısı, ağustos böceği cıyırtısı duyulmuyor çünkü. Ağaçlar gibi toprak da yanmış. Her yer simsiyah. Yanık kokusu inceden dağılıyor rüzgarla.

Müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geliyor:

''Her vatandaşımız için 3 adet olacak şekilde toplam 252 milyon fidanı inşalla

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 503 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 203 Okunma Akşener eski ezberine neden döndü? 28 Eylül 2021 | 1.051 Okunma HDP kamuflajı iç gösteriyor! 23 Eylül 2021 | 202 Okunma Dünya lider görsün! 21 Eylül 2021 | 1.341 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar