Televizyondan bulaşanlar ne olacak?

Bugün bir hafta oldu, kızımla evdeyiz! Geçen Salı markette ve eczanede ihtiyaçlarımızı karşılayıp eve dönerken bulaş ihtimallerine dikkat etmekten ve birbirimizi uyarıp durmaktan öyle çok yorulmuştuk ki kapıdan içeri girince “oh be” dedik “dünya varmış”.

Hayat gerçekten sığıyor eve.

Evdeki yeni hayatımıza da alıştık nihayet. Yeni bir düzenimiz var. Online eğitim, günün sabit saatleri, yazı çizi işleri, mecburiyetler, keşifler, ertelenen uğraşlar… Tuhaf ama bazen gün yetmiyor.

İlk günlerdeki o “n’olacak şimdi” kaygısı da buharlaştı, Covid-19 gündemi olağanlaştı.

İnsanlar da artık daha dikkatli, tedbirli. Kimse çocuğunu parka bahçeye çıkarmıyor. Maskesiz eldivensiz kimse yok. Market poşetini dolduran hızla evine dönüyor. Bir tek evlere servis yapan kuryeler vızır vızır.

Devletimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde duruma hakim. Dün açıklanan “ekonomik istikrar kalkanı” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erivan savaş suçu işliyor, füzeleri veren Moskova neden izliyor? 23 Ekim 2020 | 66 Okunma HDP iflas etti! Boşluğu kim dolduracak? 22 Ekim 2020 | 704 Okunma Seni başkan yaptırmayacağız koalisyonu alarm veriyor! 20 Ekim 2020 | 1.701 Okunma İmamoğlu İstanbul'u mahvediyor! 15 Ekim 2020 | 2.570 Okunma 3-5 ağaç için Taksim'i işgal edenler nerede? 13 Ekim 2020 | 935 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar