Tecavüzün partisi mi olur diyenlerin burnu neden “pudralı”?

19 yılda 15 seçim kazanarak iktidarda kalmayı başaran, oy sayısı 26 milyonu, üye sayısı 13 milyonu geçen bir kitle partisinde suç işlemiş, sevimsiz işlere karışmış bir gence abandıkça...

19 yılda 15 seçim kazanarak iktidarda kalmayı başaran, oy sayısı 26 milyonu, üye sayısı 13 milyonu geçen bir kitle partisinde suç işlemiş, sevimsiz işlere karışmış bir gence abandıkça abanıyor muhalefet partileri.

Yeni anayasa çağrılarına, doğu Akdeniz'deki milli menfaatlere, HDP kapatma davasına, içerde ve dışarda yürütülen terörle mücadeleye gönül eğip açıklama yapmadılar ama Kürşat adındaki gencin lüks arabasından da çıkamadılar. Siyasi parti olarak edinemedikleri itibarı kokain partisinden edinmeyi umuyorlar.

Grup toplantıları, basın açıklamaları, mundarlığı alay konusu olmuşların köşeleri, tarafsızlık pozuyla karşı ittifaka altlık yapan ekranlarda bir haftadır ''AKP...'' var. Bir haftadır hepsinin burnu ''pudra'' pembesi.

Aynı çevrelerin aynı hassasiyeti CHP içinde yaşanan ve münferit diye geçiştirilemeyecek denli sık yaşanan taciz, tecavüz ve sarkıntılık olaylarında göstermemesi siyasi ahlaki ikiyüzlülüğü netleştiriyor.

Kürşat Ayvatoğl

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tecavüzün partisi mi olur diyenlerin burnu neden “pudralı”? 02 Nisan 2021 | 965 Okunma MGK'dan “siyasi ve içtimai güvenlik” kararlılığı 01 Nisan 2021 | 168 Okunma Milletin Anayasasını Milletin Meclisi nasıl yapacak? 30 Mart 2021 | 217 Okunma AK Parti'nin 2023 rotası ve kadrosu 25 Mart 2021 | 363 Okunma Özerklik ilanlarının partisi DBP'yi iyi tanıyalım! 23 Mart 2021 | 554 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar