Nobel Komitesi Müslüman katliamına ortak oldu

Nobel edebiyat ödüllerini belirleyen jürinin, yazarların edebiyatından önce ideolojik tercihlerine baktığı yönündeki eleştiri ilk değil. Muhtemelen son da olmayacak. 

Hatırlayacaksınız, Orhan Pamuk da Nobel’e layık görüldüğünde ödülden önce yaptığı “Türkler bir milyon Ermeni’yi, 30 bin Kürdü öldürdü” yalan beyanın ödülde ne denli etkisi olduğunu tartışıp durmuştuk. 

Sonuçta Orhan Pamuk da biliyordu, bu söylediğini tarihçilerin onaylamadığını, belgelerin ispatlamadığını. Bu iddianın Ermeni lobilerinin ve Türkiye karşıtı odakların Türkiye’ye karşı kullandığı bir kampanya sloganı olduğunu. 

Biliyordu ama Nobel’i o kadar çok istiyordu ki bile bile kendi tarihine, devletine ve milletine hakaret edip onların gözünden düşme pahasına j

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin başörtüsü mücadelesi! 07 Aralık 2021 | 132 Okunma Cumhurbaşkanı net: Türkiye'yi büyütür, halkımızı ezdirmeyiz! 02 Aralık 2021 | 165 Okunma Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 244 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 70 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar