Ne inat, ne rövanş: Taksim Cami dua ve şükürdür!

Ağlamamak elde değil... Taksim'de cami apaçık bir ihtiyaçken bu ihtiyacı dile getirmek yobazlık, inşa için hamle etmek darbeye gerekçe sayıldı. On yıllar boyunca sürdü bu nobranlık, gaddarlık. Onlara ...

Ağlamamak elde değil...

Taksim'de cami apaçık bir ihtiyaçken bu ihtiyacı dile getirmek yobazlık, inşa için hamle etmek darbeye gerekçe sayıldı. On yıllar boyunca sürdü bu nobranlık, gaddarlık.

Onlara göre, Taksim'e cami yapmak ''İslamcıların projesi'' idi ama Taksim'e cami yaptırmamak İslamofobiklerin (İslam düşmanlarının) projesi asla değildi!

Haliyle milletin inancını, değerlerini, ibadet ihtiyaçlarını değersiz bulmayan, üstten konuşmayan ve ikincilleştirmeyen sağ siyasetin hep gündeminde oldu. Hayal edildi, planlandı, vaat edildi ama her seferinde, bir şekilde akamete uğradı.

Sert tartışmaların konusuydu Taksim Cami.

''İhtiyaç var, yapılmalı, Türkiye sömürge ülkesi değil, Taksim kurtarılmış bölge değil, Taksim'e cami yapılacak, biz yapacağız'' dendiğinde artık herkesçe malum ''yaptırmayız korosu'' başlardı aynı ezberleri tekrarlamaya.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir kez daha: Operasyon bozulur; vatandaş incinmez! 01 Haziran 2021 | 668 Okunma Ne inat, ne rövanş: Taksim Cami dua ve şükürdür! 29 Mayıs 2021 | 474 Okunma Sizin çocuklar yine başaramadı, Bay Biden! 27 Mayıs 2021 | 3.099 Okunma Karşı ittifakın acelesi ve CHP'nin çıkmazları 25 Mayıs 2021 | 493 Okunma Birileri gene bir film çeviriyor ama… 22 Mayıs 2021 | 1.321 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar