Ne inat, ne rövanş: Taksim Cami dua ve şükürdür!

Ağlamamak elde değil... Taksim'de cami apaçık bir ihtiyaçken bu ihtiyacı dile getirmek yobazlık, inşa için hamle etmek darbeye gerekçe sayıldı. On yıllar boyunca sürdü bu nobranlık, gaddarlık. Onlara ...

Ağlamamak elde değil...

Taksim'de cami apaçık bir ihtiyaçken bu ihtiyacı dile getirmek yobazlık, inşa için hamle etmek darbeye gerekçe sayıldı. On yıllar boyunca sürdü bu nobranlık, gaddarlık.

Onlara göre, Taksim'e cami yapmak ''İslamcıların projesi'' idi ama Taksim'e cami yaptırmamak İslamofobiklerin (İslam düşmanlarının) projesi asla değildi!

Haliyle milletin inancını, değerlerini, ibadet ihtiyaçlarını değersiz bulmayan, üstten konuşmayan ve ikincilleştirmeyen sağ siyasetin hep gündeminde oldu. Hayal edildi, planlandı, vaat edildi ama her seferinde, bir şekilde akamete uğradı.

Sert tartışmaların konusuydu Taksim Cami.

''İhtiyaç var, yapılmalı, Türkiye sömürge ülkesi değil, Taksim kurtarılmış bölge değil, Taksim'e cami yapılacak, biz yapacağız'' dendiğinde artık herkesçe malum ''yaptırmayız korosu'' başlardı aynı ezberleri tekrarlamaya.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 1.317 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 884 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 343 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 511 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar