NATO zirvesi ve Türkiye

NATO zirvesi hem Türkiye'nin Batı güvenlik sistemi içindeki tarihsel önemini teyit eden, hem de Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin kendi menfaatlerini önceleyen ve bu yolda artık bölgesel bir güç olduğu ...

NATO zirvesi hem Türkiye'nin Batı güvenlik sistemi içindeki tarihsel önemini teyit eden, hem de Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin kendi menfaatlerini önceleyen ve bu yolda artık bölgesel bir güç olduğu gerçeğini kabul eden bir zirve olarak tarihe geçti.

NATO'nun kendi gündem başlıkları dışında herkesin merakla takip ettiği en önemli görüşmeler Türkiye'nin merkezde olduğu görüşmelerdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan zirve boyunca Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İspanya Başbakanı Sanchez, Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Macaristan Başbakanı Orban, Litvanya Cumhurbaşkanı Nauseda, Hollanda Başbakanı Rutte, Almanya Başbakanı Merkel, İngiltere Başbakanı Johnson ve ABD Başkanı Biden ile görüştü.

Görüşmelerin tamamı verimli ve olumlu geçti.

Erdoğan hem zirvede yaptığı konuşmada hem ikili görüşmelerde PKK-PYD terör örgütüne verilen desteğin sonlandırılmasını, terörle mücadelede iyi terörist kötü terörist ayrımı olamayacağını yüzlerine söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti sahada değil diyenler fena yanılıyor! 21 Ekim 2021 | 1.327 Okunma Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 885 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 345 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 511 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar