Muhalefet Libya’da ganimet peşinde

Türkiye’nin iç-dış güvenliğini ve menfaatlerini ilgilendiren hiçbir konuya “evet” demiyor HDP Meclis Grubu. Sebebini de kimse sorgulamıyor artık.

Henüz kanıksanmamış olsa da giderek daha az şaşırtan şey ise CHP’nin de Türkiye’nin iç-dış güvenliğini ve menfaatlerini ilgilendiren konularda HDP gibi davranması.

Üstelik “muhalefetin lider partisi” payesini edindiği günden beridir yeni maharetler de edindi CHP. Hem kendi genetiğine, tarihine, tabanına aykırı davranıyor, hem de HDP’nin uydusu haline geldiği gerçeğini İyi Parti ve Saadet Partisi ile perdeliyor.

Her ikisi de giderek daha fazla CHP gibi zaten. Birbirlerinin varlığına güvenip kuyruk kuyruğa, HDP’nin arkasında hizalanıyorlar. Biri de demiyor ki, ''bir dakika, ne arıyoruz burada''.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 224 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 66 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 145 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 397 Okunma Derviş, Şair, Mütefekkir, Diriliş Eri: Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 431 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar