Muhalefet 2023 için toplansak mı derken AK Parti 2053'e hazır!

AK Parti siyaset sahnesine çıktığından bu yana AK Parti dışındaki hiçbir parti seçmenden güven oyu alamadığı, en yakın rakibi bile ancak yarı oya erişebildiği için muhalefetin kilitlendiği...

AK Parti siyaset sahnesine çıktığından bu yana AK Parti dışındaki hiçbir parti seçmenden güven oyu alamadığı, en yakın rakibi bile ancak yarı oya erişebildiği için muhalefetin kilitlendiği tek nokta var: Seçim sandığı.

Ülkeyi yönetmeye yetkin bulunmak ve sandıktan iktidar olarak çıkmak elbette her parti için temel hedeftir. Siyaset bunun için yapılır. Programınız, kadronuz, iş yapma biçiminiz beceriniz, zihniyetiniz güven vermeli ki vatandaş sana ülkeyi ve kendi geleceğini belirleme yetkisi versin.

Bu açıdan 20 yılın özeti nettir:

2002'den beri tüm demokratik seçimlerde Türkiye halkı özgür iradesiyle AK Parti'yi seçti. Erdoğan'a ise AK Parti'nin de üstünde oyla yetki ve sorumluluk verdi.

2023 için de öyle hazırlanıyor AK Parti. Seçmeni yeniden dinleyerek, anlatarak, ikna ederek, kapı kapı dolaşarak.

Muhalefetin aksine sahadan hiç çekilmedikleri ve zaten halkın kendisi oldukları için farkı fark edilmiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
El-Bab'dan izlenimler: Geri göç mümkün mü? 29 Eylül 2022 | 424 Okunma AK Parti'nin kadın meselesinde aldığı mesafe 28 Eylül 2022 | 157 Okunma Majestelerinin tebaası bir yana; Türkiye'nin lideri bir yana! 22 Eylül 2022 | 975 Okunma İktidarın sosyal konut projesi muhalefetin dünyasını başına yıktı 20 Eylül 2022 | 295 Okunma “Evimiz kira ama vatan bizim” diyenler de ev sahibi oluyor! 15 Eylül 2022 | 274 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar