Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne doğru

Kurban Bayramında ailelerimizden uzakta ama sıcacık bir kucakta, ''yavru vatan''dayız. Kıbrıs Barış Harekatının 47. yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programını takip...

Kurban Bayramında ailelerimizden uzakta ama sıcacık bir kucakta, ''yavru vatan''dayız. Kıbrıs Barış Harekatının 47. yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programını takip etmek için Lefkoşe'deyiz.

Türkiye kalabalık bir heyetle adaya adeta çıkartma yapıyor.

Heyetin siyasi ve sembolik temsili yüksek.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP lideri Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan var heyette.

Onların katılımını değerli kılan şey ise 47 yıl önce Kıbrıs'a harekat kararı alan ve siyasi hukuki diplomatik ekonomik açılardan gereği ne ise onu yapan siyasi geleneklerin bir kez daha birlik ve kararlılık içinde Kıbrıs Türklerinin yanında olduğunu dünyaya ispatlıyor olması.

Üstelik bu kez kardeş ülke Azerbaycan'dan gelen resmi bir heyet

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 0 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 199 Okunma Akşener eski ezberine neden döndü? 28 Eylül 2021 | 1.050 Okunma HDP kamuflajı iç gösteriyor! 23 Eylül 2021 | 199 Okunma Dünya lider görsün! 21 Eylül 2021 | 1.338 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar