Karşı ittifakta çarşı karıştı!

Meral Hanım ile Kemal Bey arasında milletvekili alışverişiyle başlayan siyasi paslaşmanın ahengi, İETT otobüslerinin her gün bir yerlerde bozulması gibi teklemeye başladı.''Seviyeli ilişki'' pozunu sürdürseler de...

Meral Hanım ile Kemal Bey arasında milletvekili alışverişiyle başlayan siyasi paslaşmanın ahengi, İETT otobüslerinin her gün bir yerlerde bozulması gibi teklemeye başladı.

''Seviyeli ilişki'' pozunu sürdürseler de ittifakın cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu, belli ki ortakları geriyor.

İkili arasında eli daha güçlü olan ve bu ittifaktan avantajlı çıkmayı başaran Akşener oysa.

Bunu Kılıçdaroğlu da biliyor.

Aylarca kapı kapı dolaşarak olgunlaştırdığı, Gül'ü Erdoğan'ın karşısına çıkarma projesini ''ben kendim aday olacağım'' diyerek ''hoyratça'' bozuvermişti Meral Hanım.

Sonuçta kendi partisinden bile az oy alarak boyunun ölçüsünü aldı ama bu onun ittifak içindeki belirleyici rolünü budamadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
El-Bab'dan izlenimler: Geri göç mümkün mü? 29 Eylül 2022 | 375 Okunma AK Parti'nin kadın meselesinde aldığı mesafe 28 Eylül 2022 | 157 Okunma Majestelerinin tebaası bir yana; Türkiye'nin lideri bir yana! 22 Eylül 2022 | 974 Okunma İktidarın sosyal konut projesi muhalefetin dünyasını başına yıktı 20 Eylül 2022 | 294 Okunma “Evimiz kira ama vatan bizim” diyenler de ev sahibi oluyor! 15 Eylül 2022 | 274 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar