Karşı ittifakı “millet” değil “zillet” ittifakı yapan şey

Cumhurbaşkanı'na sınır ötesinde Türk Silahlı Kuvvetlerini terörle mücadele için görevlendirme yetkisi veren tezkere TBMM'de İyi Parti'nin de oyuyla kabul edildi.Türkiye'nin sınır ötesine yaptığı...

Cumhurbaşkanı'na sınır ötesinde Türk Silahlı Kuvvetlerini terörle mücadele için görevlendirme yetkisi veren tezkere TBMM'de İyi Parti'nin de oyuyla kabul edildi.

Türkiye'nin sınır ötesine yaptığı askeri harekatlar dahil PKK, DEAŞ ve FETÖ terörüne karşı yürüttüğü üstün mücadele esasen AK Parti ve MHP'nin tereddütsüz iradesiyle gerçekleşmekte. Bu siyasi irade ve askeri-hukuki başarı sayesinde şükür ki Türkiye güvenli bir ülke.

Öte yandan tezkerelere düne kadar ''kerken de olsa'' İyi Parti gibi CHP de evet diyordu. Ama bu kez öyle olmadı.

Çünkü herkese malum olduğu üzere ''millet ittifakı'' adı verilen ve tek ortak noktaları Erdoğan karşıtlığı olan ''karşı ittifak'' bileşenleri için HDP'nin oyları ''hayati'' önem taşımakta.

O yüzden CHP ve İyi Parti rehin HDP'nin elinde. O sebeple kendi ilkelerine ve tabanlarına ihanet etmekteler.

Sırf ittifak yaşasın, amacına ulaşsın diye Türkiye'nin varlığını ve güvenliğini hiçe sayabiliyor bu iki parti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 60 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 140 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 396 Okunma Derviş, Şair, Mütefekkir, Diriliş Eri: Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 430 Okunma Kılıçdaroğlu terör örgütleriyle halleşti helalleşti! 16 Kasım 2021 | 314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar