Karayılan yahut Altan Tan

PKK yöneticilerinden Murat Karayılan, PKK’nın haber ajansı ANF’ye konuşmuş ve DEAŞ terör örgütünün üstlendiği Reina saldırısını kınamış! Ölenlerin yakınlarına...

PKK yöneticilerinden Murat Karayılan, PKK’nın haber ajansı ANF’ye konuşmuş ve DEAŞ terör örgütünün üstlendiği Reina saldırısını kınamış! Ölenlerin yakınlarına sabır, yaralılara şifa da diliyor üstelik hayatta insan öldürmek dışında bir şey yapmayan seri katil.

Devamı da var “yumuşak kalpli terörist numarası”na kanacaklar için. Ona göre Türkiye ‘IŞİD bize saldırıyor’ diyebilmek için bu tür terör tertiplerine başvuruyormuş. Kendi çıkarları için kan döküyormuş. Erdoğan ve AKP isteseymiş Türkiye’de tek mermi sıkılmazmış. 

Sinirden karnınıza sancılar saplanıyor biliyorum. Ama sıkı durun çünkü PKK’nın ve PKK terörünü önlemek yerine perdelemek için pozisyon alan HDP’nin hemen tüm siyasetinde var benzer bir şey. Gerçeği ters yüz etme; legal durumları terörize etme; barış, demokrasi, özgürlük gibi meşru kavramları mundar etme ve siyasetin alanını boğarak şiddeti tek seçenek kılma taktiği bu.

HDP bunu biraz sofistike ve bazen utangaçça yapıyor, ama yapıyor. Karayılan’ın dediklerinin en fazla laciverdini diyor. Asker-sivil ayrımındaki hassasiyetse bilhassa göz yaşartıcı.

Mesela 7 Haziran’dan hemen sonra PKK, Şanlıurfa’da uykusunda 2 polisi, Siirt’te 8, Dağlıca’da 16 askeri, Iğdır’da 13 polisi şehit ettiğinde ve gururla “ben öldürdüm” dediğinde sesi kısılan HDP, aynı PKK Ankara Kızılay’da 36 sivili, Diyarbakır Dürümlü’de 16 köylüyü parçaladığında anında duruş sergiliyor: “Sivillere saldırısı kabul edilemez”.

Yani? “Asker-polis öldürebilir, bedenlerini parçalara ayırabilirsin. Bu kabul edilebilir”diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TOGG'a ve TURKOVAC'a övgü, burun kıvıranlara nanik! 08 Ocak 2022 | 332 Okunma “Sizin ekonominizi mahvedeceğim!” 06 Ocak 2022 | 559 Okunma Muhalefet 2023 için toplansak mı derken AK Parti 2053'e hazır! 04 Ocak 2022 | 283 Okunma CHP'nin bitmeyen Ortaçağı 01 Ocak 2022 | 263 Okunma Kılıçdaroğlu MİT'in kapısına dayanır mı? 30 Aralık 2021 | 669 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar