Kadının adı ve yasakçıların çaresizliği

Bir süredir karşı ittifak bloğunun kadın/eş ve aile değerleri üzerinden yürüttüğü yeni stratejiyi takip ediyor ve bu köşede analiz ediyorum. Örtülü, ikili bir siyaset yürütüyor muhalefet....

Bir süredir karşı ittifak bloğunun kadın/eş ve aile değerleri üzerinden yürüttüğü yeni stratejiyi takip ediyor ve bu köşede analiz ediyorum.

Örtülü, ikili bir siyaset yürütüyor muhalefet.

Her alanda HDP’lileşen CHP, 2010’dan bu yana kadın konusunda da kendine ait olmayan bir yere dayamış vaziyette sırtını. Halkın değerlerine, evrensel kavramlara ve kabullere itibar ediyormuş gibi görünürken altta başka gayeler peşinde.

Bir yandan AK Parti’de siyaset yapan kadınları ve siyasetçilerin eşlerini taciz ederek yalan ve çarpıtmalarla yormak yıldırmak ve savunma pozisyonuna itmek istiyorlar.

Öte yandan içerik bomboş da olsa söylem üstünlüğünü ele geçirmek ve kara sicillerini, kirli ittifaklarını örtmek derdindeler.

Neyi kast ettiğimi geçen haftalarda yazdığım iki yazıyı okuyanlar anlayacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medyada operasyon: Gezi örneği 08 Temmuz 2020 | 2.358 Okunma Başbağlar şehitlerinin kanı yerde kalmasın 07 Temmuz 2020 | 2.536 Okunma Elinizi yıkayıp çıkamazsınız, bu pisliğin sebebi sizsiniz! 02 Temmuz 2020 | 2.473 Okunma Kadının adı ve yasakçıların çaresizliği 30 Haziran 2020 | 2.462 Okunma Kentlere sel yönetimi gerek! 24 Haziran 2020 | 2.220 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar