İyi Parti’nin çok kötü politikası

Göç bir çağ sorunu. Devletleri zorlayan, insanları ise perişan eden en zorlu küresel sorun. Savaş, şiddet ve zulüm nedeniyle yerinden edilmiş 70 milyon insandan bahsediliyor. İnanılmaz bir rakam.

Ama rakamların düzlüğü, insanların tek tek yaşadığı büyük trajediyi hafifletmiyor. Bilakis devletleri tedbirler konusunda katılaştırıyor. Yabancı düşmanlığını artırıyor. Yanlış/kasti yönlendirmeler yüzünden toplumlar mültecilerden korkuyor, öfke duyuyor ve ülkesinde çevresinde istemiyor. 

O yüzden meselede bir tür odak kayması yaşanıyor. Dikkatler mültecilerden, yaşadıkları sorunlardan ve çözüm yollarından çok mülteci karşıtlarına kayıyor.

Yabancı düşmanlığı mülteci sorununu aşacak gibi. Üstelik rol çalmaktan, dikkat dağıtmaktan ibaret de değil verdik

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin başörtüsü mücadelesi! 07 Aralık 2021 | 141 Okunma Cumhurbaşkanı net: Türkiye'yi büyütür, halkımızı ezdirmeyiz! 02 Aralık 2021 | 165 Okunma Amaç mitingse meydan orada! Ne gerek var manipülasyona! 30 Kasım 2021 | 245 Okunma Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 70 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar