İyi Parti şehidin kız kardeşine sövme özgürlüğünü seçti!

Kameralar önünde şehidin kız kardeşine küfretmesiyle toplumda nefret uyandıran İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan ile Türk Milleti adına karar veren Mahkeme Heyetine hakaret eden CHP Milletvekili Ali Mahir...

Kameralar önünde şehidin kız kardeşine küfretmesiyle toplumda nefret uyandıran İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan ile Türk Milleti adına karar veren Mahkeme Heyetine hakaret eden CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle TBMM'de bir süreç başladı.

Meclis Anayasa Adalet Karma Komisyonu dünkü toplantıda beklendiği üzere hazırlık komisyonun kurulmasına karar verdi ve üyeleri belirledi. Önümüzdeki günlerde bir çalışma takvimi ortaya çıkacak.

Ancak her partiden üyenin katılıyla oluşan Komisyonda görevli CHP, HDP ve İyi Partili vekiller toplantıyı protesto ettiler. Gerekçeleri farklı, tutumları aynıydı.

6'lı masa ittifakının üç büyük ortağı böylece haftalar belki aylar sonra ilk kez aynı şekilde tutum almış oldu. Lütfen. HDP masada değil demesin kimse. Görünmez muamelesi yapılsa da herkes biliyor, masa çıplak!

**

HDP'nin protesto sebebi tamamen ''duygusal''. PKK ile bağı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener pes etti: Kılıçdaroğlu kendini kabul ettirdi! 26 Ocak 2023 | 670 Okunma “Kadim doğrular ışığında yenilikçi aile politikaları” üretmek 24 Ocak 2023 | 296 Okunma Başörtüsü ve aile için referandum şart! 19 Ocak 2023 | 139 Okunma Babacan'ı pistten alalım lütfen! 17 Ocak 2023 | 2.757 Okunma İyi Parti şehidin kız kardeşine sövme özgürlüğünü seçti! 12 Ocak 2023 | 553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar