Her şey çok güzel oldu: Sandığın namusu kurtuldu!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde AK Parti’nin olağanüstü itirazını oy çokluğuyla kabul etti ve 36 gün süren askıda kalma hali...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde AK Parti’nin olağanüstü itirazını oy çokluğuyla kabul etti ve 36 gün süren askıda kalma hali nihayet son buldu. 

YSK İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararını, sandık kurulu başkan ve üyeleri kanununun açık hükmüne rağmen kamu görevlisi olmayanlardan oluştuğu için aldığını açıkladı. AK Parti ve MHP’nin itirazlarını değerlendiren YSK 225 sandık kurulu başkanı ile 3 bin 500 sandık kurulu üyesinin kanunsuz biçimde sandıkların başına geçtiğini tespit etti. 

Böylece sandık üzerindeki gölge dağıldı. Lakin bu kanunsuzluktaki kasıt ve boyut mutlaka ortaya çıkarılmalı, hesap sorulmalı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün “Yapılanların hesabını milli irade hırsızlarından sormazsak milleti

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerini en çok erkekler dert edinmeli! 27 Kasım 2021 | 62 Okunma Kadın dövmekten utanmıyor, öfke kontrolü öğrenmekten utanıyor! 25 Kasım 2021 | 142 Okunma Ekonomik kurtuluş savaşı ve spekülasyon ittifakı 23 Kasım 2021 | 396 Okunma Derviş, Şair, Mütefekkir, Diriliş Eri: Sezai Karakoç 18 Kasım 2021 | 430 Okunma Kılıçdaroğlu terör örgütleriyle halleşti helalleşti! 16 Kasım 2021 | 314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum