HDP yalan, Kürtlerin Türkiye'ye inancı gerçek

Diyarbakır Annelerinin şahsında bayraklaşan o şanlı direniş, o haklı meydan okuma ve inançlı kararlılık bu büyük değişimin şahikası sayılmalı

Anayasa Mahkemesi HDP'yi kapatma davasını kabul etti. Kararın kapatma yönünde olup olmayacağını bekleyip göreceğiz. Belki sadece hazine yardımı kesilecek, belki bazı isimler siyasetten men edilecek.

Ama tüm bu süreçlerden ve hatta HDP'den bağımsız olarak Kürt seçmenin içinde bulunduğu yeni durumu görmek ve siyaseten gereğini yapmak zarureti var.

TRT Kürdî Koordinatörü Yazar Mustafa Ekici bu durumu ''Gerçek ve Hayalin Kavşağında Kürtler'' adlı yeni çıkan kitabında etraflıca anlatıyor. Geçmişte olup bitenlere takılıp kalmak yerine şu an olmakta olanı merak edenlere tavsiye ederim.

Ekici bölge halkının HDP'yi hala temsil görevi dolayısıyla önemsediğini, HDP'yi bu amaçla Ankara'ya, TBMM'ye gönderdiğini ama HDP tarafından yönetilmek istemediğini veciz biçimde anlatıyor. Hatta Kürtlerin bu ikilemi çözdüğünü, eşsiz şekilde formüle ettiğini şöyle aktarıyor.

Seçim dönemi bir Kürt arifi demiş ki:

''Belediyeyi inşallah HDP kazanacak, inşallah sonra....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyarbakır'da halay, mutfakta kalay! Peki ya tezkereye ne diyorsun? 19 Ekim 2021 | 880 Okunma HDP "burjuva muhalefeti" neden kolluyor? 16 Ekim 2021 | 343 Okunma Cinayet arıyorsan dön arkana bak! 14 Ekim 2021 | 509 Okunma “İnsan her yaşta yeniden başlayabilir” 30 Eylül 2021 | 209 Okunma Akşener eski ezberine neden döndü? 28 Eylül 2021 | 1.062 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar