HDP Barış Pınarı için ne yaptı?

Ne yapacak, devletten aldığı hazine yardımıyla PKK-YPG’ye canlı kalkan oldu, dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız, ben de böyle düşünüyorum. Harekat sürerken çoğumuz dönüp de “HDP...

Ne yapacak, devletten aldığı hazine yardımıyla PKK-YPG’ye canlı kalkan oldu, dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız, ben de böyle düşünüyorum. Harekat sürerken çoğumuz dönüp de “HDP ne diyor” diye bakma gereği bile duymadık o yüzden. 

Ama biz gazeteciler, zamanın kaydını tutan kişilerizdir aynı zamanda. O yüzden oturdum, HDP’nin Barış Pınarı tutumunu satır satır topladım. 

Tespitlerle başlayalım. 

Bir kere HDP, işbirliği içinde olduğu CHP gibi ikircikli davranmadı. Yalpalamadı, yalandan tutum almadı. CHP üzerinden hedef birliği yaptığı ve zaman zaman oturdukları koltukları başlarına kaktığı İyi Parti gibi keskin dönüşler, hızlı manevralar da yapmadı.

Kuruluşundan beri ne idiyse, nerede duruyor, neyi savunuyor ise onu devam ettirdi HDP. Yani?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD için karar zamanı 12 Kasım 2019 | 2.417 Okunma Ne suçsuzlar, ne günahsız! 06 Kasım 2019 | 2.664 Okunma Ispanağı nasıl yiyelim? 05 Kasım 2019 | 2.461 Okunma Cumhuriyet kadını mı, gardırop körlüğü mü? 30 Ekim 2019 | 3.215 Okunma İmmihan Anne’nin feryadı ve vicdan tüccarlarının sessizliği 29 Ekim 2019 | 2.371 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar