HDP Barış Pınarı için ne yaptı?

Ne yapacak, devletten aldığı hazine yardımıyla PKK-YPG’ye canlı kalkan oldu, dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız, ben de böyle düşünüyorum. Harekat sürerken çoğumuz dönüp de “HDP...

Ne yapacak, devletten aldığı hazine yardımıyla PKK-YPG’ye canlı kalkan oldu, dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız, ben de böyle düşünüyorum. Harekat sürerken çoğumuz dönüp de “HDP ne diyor” diye bakma gereği bile duymadık o yüzden. 

Ama biz gazeteciler, zamanın kaydını tutan kişilerizdir aynı zamanda. O yüzden oturdum, HDP’nin Barış Pınarı tutumunu satır satır topladım. 

Tespitlerle başlayalım. 

Bir kere HDP, işbirliği içinde olduğu CHP gibi ikircikli davranmadı. Yalpalamadı, yalandan tutum almadı. CHP üzerinden hedef birliği yaptığı ve zaman zaman oturdukları koltukları başlarına kaktığı İyi Parti gibi keskin dönüşler, hızlı manevralar da yapmadı.

Kuruluşundan beri ne idiyse, nerede duruyor, neyi savunuyor ise onu devam ettirdi HDP. Yani?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaftancıoğlu büyüktür CHP'den 16 Eylül 2020 | 458 Okunma İçimizdeki gafiller ve ölümcül virüs el ele 15 Eylül 2020 | 102 Okunma Organ nakli hayat kurtarır: Ben de bağışçı oldum 08 Eylül 2020 | 2.171 Okunma Ölüm orucu örgüt propagandasıdır! 02 Eylül 2020 | 2.507 Okunma En güzel 30 Ağustos! 01 Eylül 2020 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar