Hakkâri'de mevsim artık bahar

Van'dan Hakkâri'ye geçerken hafif meyil başlayan tırmanış hızla dikleşiyor ve kayalıklardan oluşan sıra dağların iki yakası iyice yaklaşıyor birbirine. Dar geçitlerin, daralan yolların verdiği...

Van'dan Hakkâri'ye geçerken hafif meyil başlayan tırmanış hızla dikleşiyor ve kayalıklardan oluşan sıra dağların iki yakası iyice yaklaşıyor birbirine. Dar geçitlerin, daralan yolların verdiği duyguyu coşkuyla yol alan Zap Suyu dağıtıyor.

Bazı yerlerde yol genişletme çalışmalarına rastlıyoruz. Yanına vardığınızda insanı korkutan o iş makinaları devasa kayaların, dik yamaçların eteğinde imkansız görünen bir işi mümkün kılmak için çalışıyor. Dağlar deliniyor, tünel ve viyadükler birbirine bağlanıyor.

Van ile Hakkari arasındaki yol çalışmalarının 54 kilometrelik bölümün tamamlanmış. 8 bin 530 metre uzunluğunda çift tüp T1 ve T2 tünellerinde halen çalışılıyor. 1 milyar lirayı aşan maliyetli projenin 2021 içinde bitmesi planlanıyor. İnşallah diyor, dağları delen gencecik mühendisleri, işçileri ve onların güvenliğini sağlayan aslan parçalarını geride bırakıp ilerliyoruz.

Polis kontrol noktaları epey azalmış güzergahta. Terörle mücadelede alınan mesafenin b

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yapmayın kardeşim şu korkunç heykelleri! 15 Mayıs 2021 | 1.024 Okunma Çok iyi, çok iyi, sırlarınızı döktünüz ortaya! 13 Mayıs 2021 | 544 Okunma Boğazımızda bir yumru, Mescid-i Aksa kuşatma altında! 11 Mayıs 2021 | 94 Okunma İsrail'in yaptığı devlet terörüdür! 08 Mayıs 2021 | 135 Okunma İmamoğlu'nun ekmeği "yapay mağduriyet" 06 Mayıs 2021 | 449 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar